Xiaomi Mi MIx

 

Niedawno poznaliśmy Mi Note’a 2 od Xiaomi, ale także ujrzeliśmy smartfona, który w plotkach był uważany za przerobionego Sharpa Aquosa. Mowa oczywiście o tytułowym Mi Mix, czyli prototypie, który jeszcze nie ma wyznaczonej daty rozpoczęcia sprzedaży, ale to i tak nie zmienia faktu, że zainteresowanie tym modelem jest naprawdę duże.

 

Czy bezramkowe smartfony są wygodne w użytkowaniu? Teoretycznie nie, gdyż ciężej chwycić urządzenie bez przypadkowego zahaczenia o panel dotykowy. Jednak w tej kwestii pojawia się wiele ciekawych zabezpieczeń, ale czy Xiaomi się na nie zdecyduje i zamieści odpowiednie czujniki w ceramicznej obudowie? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać. Tymczasem przyjrzyjmy się samemu rozmiarowi Mi Mix, gdyż nie da się ukryć, że 6,4-calowy wyświetlacz nie należy do najmniejszych, a mimo wszystko ten smartfon nie jest wielkości tabletów. Oto porównanie z najprzeróżniejszymi urządzeniami mobilnymi:

 

 

Robi wrażenie. To teraz wyobraźcie sobie, że Xiaomi wydaje Mi Mixa w mniejszym, na przykład 5-calowym wydaniu. W końcu do gry wrócą zdecydowanie poręczniejsze smartfony. Mimo wszystko pamiętajmy też, że najbardziej pokrzywdzonym w tej kwestii jest Sharp, który został gdzieś odsunięty, podczas gdy to Chińczycy zdobywają owacje za swoje innowacje.

 

 

źródło: techpik

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.