Porównanie rozmiarów Xiaomi Mi Mix z gigantami – oto, co oznacza bezramkowy smartfon

Newsy

Xiaomi Mi MIx

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Niedawno poznaliśmy Mi Note’a 2 od Xiaomi, ale także ujrzeliśmy smartfona, który w plotkach był uważany za przerobionego Sharpa Aquosa. Mowa oczywiście o tytułowym Mi Mix, czyli prototypie, który jeszcze nie ma wyznaczonej daty rozpoczęcia sprzedaży, ale to i tak nie zmienia faktu, że zainteresowanie tym modelem jest naprawdę duże.

 

Czy bezramkowe smartfony są wygodne w użytkowaniu? Teoretycznie nie, gdyż ciężej chwycić urządzenie bez przypadkowego zahaczenia o panel dotykowy. Jednak w tej kwestii pojawia się wiele ciekawych zabezpieczeń, ale czy Xiaomi się na nie zdecyduje i zamieści odpowiednie czujniki w ceramicznej obudowie? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać. Tymczasem przyjrzyjmy się samemu rozmiarowi Mi Mix, gdyż nie da się ukryć, że 6,4-calowy wyświetlacz nie należy do najmniejszych, a mimo wszystko ten smartfon nie jest wielkości tabletów. Oto porównanie z najprzeróżniejszymi urządzeniami mobilnymi:

 

 

Robi wrażenie. To teraz wyobraźcie sobie, że Xiaomi wydaje Mi Mixa w mniejszym, na przykład 5-calowym wydaniu. W końcu do gry wrócą zdecydowanie poręczniejsze smartfony. Mimo wszystko pamiętajmy też, że najbardziej pokrzywdzonym w tej kwestii jest Sharp, który został gdzieś odsunięty, podczas gdy to Chińczycy zdobywają owacje za swoje innowacje.

 

 

źródło: techpik


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x