apple_logo_rainbow-wallpaper-960x600

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Firma z Cupertino opublikowała wyniki finansowe z trzech miesięcy, obejmują one okres do 24 września bieżącego roku i są dalekie od ideału. Nie należy jednak od razu myśleć, że Apple notuje jakieś znaczne straty. Przedsiębiorstwo notuje jedynie spadek przychodów (konkretnie spadek o 9% z roku na rok).

 

Tendencja jest zauważalna, jeśli chodzi o wszystkie kluczowe sprzedawane produkty. W minionym kwartale sprzedano 45,5 mln iPhone’ów, 9,3 mln iPadów i 4,9 mln komputerów Mac. Sprzedaż Apple’a nadal jest gigantyczna, ale mniejsza odpowiednio o 5,2, 6 i 14 procent w stosunku do trzeciego kwartału 2015 roku. iPhone 7 nie był jeszcze wystarczająco długo na rynku, aby przyniósł rekordowe zyski. Jeśli jednak nie przyniesie, to może się okazać, że pierwszy raz od 2001 roku firma Apple nie pokaże rocznego wzrostu przychodów, jeśli chodzi o sprzęt. Oczywiście nie należy sądzić, że firma jest w jakimś kryzysie finansowym – od tego jeszcze bardzo daleko.

 

Możliwe, że sytuacja poprawi się przez nadchodzące niebawem m.in. katolickie Święta Bożego Narodzenia, które są doskonałą okazją do zrobienia komuś prezentu, którym może być na przykład jeden z najnowszych smartfonów Apple’a.

 

Co ciekawe, platformy iTunes Store i Apple Music notują natomiast wzrost o 23,5% z roku na rok. Wygląda na to, że usługi mają się w pewnym sensie lepiej niż sprzęt.

 

Źródło: Apple

Eliasz Szykowny

👾 W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. 📝 Mój blog: https://eliasztech.pl