Apple notuje spadek sprzedaży z roku na rok, jeśli chodzi o sprzęt. A co z usługami?

Newsy

apple_logo_rainbow-wallpaper-960x600

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Firma z Cupertino opublikowała wyniki finansowe z trzech miesięcy, obejmują one okres do 24 września bieżącego roku i są dalekie od ideału. Nie należy jednak od razu myśleć, że Apple notuje jakieś znaczne straty. Przedsiębiorstwo notuje jedynie spadek przychodów (konkretnie spadek o 9% z roku na rok).

 

Tendencja jest zauważalna, jeśli chodzi o wszystkie kluczowe sprzedawane produkty. W minionym kwartale sprzedano 45,5 mln iPhone’ów, 9,3 mln iPadów i 4,9 mln komputerów Mac. Sprzedaż Apple’a nadal jest gigantyczna, ale mniejsza odpowiednio o 5,2, 6 i 14 procent w stosunku do trzeciego kwartału 2015 roku. iPhone 7 nie był jeszcze wystarczająco długo na rynku, aby przyniósł rekordowe zyski. Jeśli jednak nie przyniesie, to może się okazać, że pierwszy raz od 2001 roku firma Apple nie pokaże rocznego wzrostu przychodów, jeśli chodzi o sprzęt. Oczywiście nie należy sądzić, że firma jest w jakimś kryzysie finansowym – od tego jeszcze bardzo daleko.

 

Możliwe, że sytuacja poprawi się przez nadchodzące niebawem m.in. katolickie Święta Bożego Narodzenia, które są doskonałą okazją do zrobienia komuś prezentu, którym może być na przykład jeden z najnowszych smartfonów Apple’a.

 

Co ciekawe, platformy iTunes Store i Apple Music notują natomiast wzrost o 23,5% z roku na rok. Wygląda na to, że usługi mają się w pewnym sensie lepiej niż sprzęt.

 

Źródło: Apple


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x