Ile Google kosztuje wyprodukowanie jednego egzemplarza Pixela XL? Amerykanie potrafią się cenić

Łukasz Pająk Newsy 2016-10-25

google-pixel-xl-dissassembly-rozbiorka-wnetrze

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że cena jaką sobie życzą producenci za ich smartfony to nie tylko koszt wyprodukowania pojedynczego egzemplarza. Do tego należy doliczyć chociażby marketing, prace badawczo-rozwojowe i wszelką logistykę. Oczywiście nie można zapomnieć także o samej marży.

 

Sumując to wszystko i inne koszta, o których nie wspomniałem, otrzymujemy cenę Pixela XL wynoszącą 769 dolarów za podstawową wersję wyposażoną w 32 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. W takim razie rozbierzmy taki egzemplarz na części pierwsze (albo zajrzyjcie do odpowiedniego wpisu) i przyjrzyjmy się cenom podzespołów.

 

google-pixel-xl-cena-montazu-koszt-produkcji

 

Jeśli doczytaliście do końca to wiecie, że wzięto również pod uwagę cena akcesoriów dostarczanych przez Google razem z Pixelem XL, ale także i koszta montażu. Ostatecznie podliczono tego smartfona na niecałe 286 dolarów, czyli prawie 3 razy mniej niż konsumentom przyszło zapłacić za ten model. Czy to bardzo duża przebitka? Niekoniecznie. Podobnie prezentuje się sytuacja w przypadku Samsunga oraz Apple i ich flagowymi urządzeniami mobilnymi.

 

Pamiętając, że Amerykanie naprawdę skupili się na marketingu oraz zapewne sporo zapłacili HTC za stworzenie tego smartfonu to ostatecznie nie ma się czemu dziwić. Pixele są drogie i jedyne pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości to się zmieni.

 

 

źródło: ihs.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x