Xiaomi Mi MIx

 

Dzisiaj chińska firma Xiaomi pokazała nam najnowszy wyczekiwany model smartfona – Mi Note 2. Urządzenie niewątpliwie godne uwagi osób interesujących się najnowszymi flagowcami. Jednak to nie wszystko, co przedsiębiorstwo ma dzisiaj do powiedzenia. Nie przedłużając – oto Xiaomi Mi Mix, czyli jak marzenia o świetnym telefonie pozbawionym ramek wokół wyświetlacza stają się rzeczywistością.

 

Urządzenie jest nazywane przez wiceprezesa Xiaomi „pierwszym na świecie wyposażonym w bezramkowy wyświetlacz”. Jednak tak naprawdę nie jest to pierwsze takie rozwiązanie. Telefon może się słusznie kojarzyć na przykład z Sharp Corner R, koncepcyjnym modelem z konkurencyjnej firmy.

 

mi-mix

 

Mimo tej małej nieścisłości mamy do czynienia z naprawdę pełnoprawnym flagowcem wyposażonym w ogromny 6,4 calowy wyświetlacz zajmujący 91% przedniego panelu o proporcjach 17:9 i rozdzielczości 2040×1080, procesor Qualcomm Snapdragon 821, 4 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB pamięci na pliki. Mi Mix posiada także sloty na 2 karty SIM oraz standard USB-C. Bryła telefonu wykonana jest z ceramiki. Istnieje również lepsza wersja tego smartfona, która zawiera 6 GB RAM-u oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Bardziej „wypasione” urządzenie będzie zawierać malutkie złote (18-karatowe) akcenty znajdujące się wokół 16-megapikselowego aparatu i czytnika odcisków palców znajdującego się z tyłu bryły. I najlepsze – nie zrezygnowano z gniazda słuchawkowego w obu wersjach. Podsumowując, trzeba przyznać, że całość wygląda futurystycznie i pięknie. Mnie w tym smartfonie nie przekonuje jedynie nakładka MIUI i brak wodoszczelności.

 

Jeśli chodzi o ceny, to zaczynają się one od 520 dolarów. Telefon ma być dostępny w Chinach już w przyszłym miesiącu, ale najprawdopodobniej nie będzie produkowany w takich ilościach, jak Mi Note 2. Sam producent nazywa urządzenie „koncepcyjnym”.

 

 

Źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl