insta21872391

 

Popularny na całym świecie Instagram wprowadza nowe narzędzie, które ma za zadanie zapobiegać samobójstwom oraz aktom samookaleczania. Nowa funkcja pozwoli na anonimowe zgłaszanie postów, które dotyczą tego typu sytuacji, a w konsekwencji osoba znajdująca się w trudnej sytuacji otrzyma pewną pomoc – zachętę do rozmowy z przyjacielem/przyjaciółką, informację o infolinii czy wskazówki, gdzie szukać pomocy.

 

Narzędzie ma działać w taki sposób, żeby osoba znajdująca się w depresji poinformowana została o tym, że jest otoczona przez społeczność, która chce pomóc wtedy, gdy najbardziej jest to potrzebne. Oznaczone przez „wolontariuszy” posty będą weryfikowane przez zespół ludzi pracujących 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Osoby te będą weryfikowały, czy dana jednostka naprawdę jest zagrożona i potrzebuje pomocy. Jeśli uznają, że tak, to niedoszły samobójca lub samookaleczający się otrzyma stosowny komunikat zawierający pomocne informacje.

 

Instagram nawiązał także współpracę z infolinią mającą zapobiegać takim zachowaniom i pomagać ludziom dotkniętym problemami, a także z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy twierdzą, że pomoc bliskiej osoby może mieć rzeczywisty pozytywny wpływ na osoby borykające się z depresją. Podobne rozwiązanie działa już od jakiegoś czasu na Facebooku, gdzie można zgłosić posty przedstawiające na przykład wspomniane już samookaleczanie.

 

Źródło: CNN Money

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl