Instagram chce walczyć z samobójstwami i samookaleczaniem

Aplikacje

insta21872391

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Popularny na całym świecie Instagram wprowadza nowe narzędzie, które ma za zadanie zapobiegać samobójstwom oraz aktom samookaleczania. Nowa funkcja pozwoli na anonimowe zgłaszanie postów, które dotyczą tego typu sytuacji, a w konsekwencji osoba znajdująca się w trudnej sytuacji otrzyma pewną pomoc – zachętę do rozmowy z przyjacielem/przyjaciółką, informację o infolinii czy wskazówki, gdzie szukać pomocy.

 

Narzędzie ma działać w taki sposób, żeby osoba znajdująca się w depresji poinformowana została o tym, że jest otoczona przez społeczność, która chce pomóc wtedy, gdy najbardziej jest to potrzebne. Oznaczone przez „wolontariuszy” posty będą weryfikowane przez zespół ludzi pracujących 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Osoby te będą weryfikowały, czy dana jednostka naprawdę jest zagrożona i potrzebuje pomocy. Jeśli uznają, że tak, to niedoszły samobójca lub samookaleczający się otrzyma stosowny komunikat zawierający pomocne informacje.

 

Instagram nawiązał także współpracę z infolinią mającą zapobiegać takim zachowaniom i pomagać ludziom dotkniętym problemami, a także z ekspertami w dziedzinie zdrowia psychicznego, którzy twierdzą, że pomoc bliskiej osoby może mieć rzeczywisty pozytywny wpływ na osoby borykające się z depresją. Podobne rozwiązanie działa już od jakiegoś czasu na Facebooku, gdzie można zgłosić posty przedstawiające na przykład wspomniane już samookaleczanie.

 

Źródło: CNN Money


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x