Huawei Mate 9 z optycznym zoomem i ceną, przy której Pixele, iPhone’y i inne to okazja – rozbój w biały dzień!

Newsy

huawei-mate-9-render-silver-crop

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zbliżamy się wielkimi krokami do premiery nowych flagowych urządzeń od Huawei. Na temat serii Mate 9 wiemy już stosunkowo dużo i tak naprawdę tylko czekamy na potwierdzenie wszystkich informacji. Jednak każdego dnia poznajmy kolejne szczegóły tych smartfonów, a teraz przyszła kolej na wycenienie produktów Chińczyków.

 

Zacznijmy od specyfikacji, która oczywiście będzie bazować na autorskim układzie Huawei, czyli Kirin. Nie zabraknie podwójnego aparatu sygnowanego marką Leica, ale Evan Blass postanowił zdradzić kolejny szczegół dotyczący tego elementu. Otóż okazuje się, że Chińczycy nie skopiują rozwiązania znanego z chociażby P9, a najprawdopodobniej je udoskonalą. Otóż pojawi się 4-krotny optyczny zoom. Jednak mimo że to świetna informacja to gdzieś znika w porównaniu do ceny. Ile może kosztować odmiana z dopiskiem Pro i 5,9-calowym wyświetlaczu QuadHD? Dużo, bardzo dużo.

 

 

Kwota 1300 dolarów to ewidentnie kolejny krok w wycenianiu mobilnych urządzeń. Najdroższa odmiana iPhone’a jest wyceniana na niecałe 1000 dolarów. To samo dotyczy Pixeli. W przeliczeniu na złotówki mówimy o wyraźnym przekroczeniu granicy 5000 złotych. Jeśli Mate 9 Pro ujrzy światło dzienne w Polsce to z pewnością trzeba będzie doliczyć jeszcze kilkaset złotych.

 

Huawei, czyli chińska firma, która słynęła z racjonalnego wyceniania swoich mobilnych urządzeń teraz pokazuje, że również chce zaszaleć w drugą stronę. Czy uda się Chińczykom obronić tę cenę? Poczekajmy do oficjalnej premiery.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x