ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Galaxy Nexus nie umarł. Smartfon dostaje Androida 7.1 poprzez nieoficjalny ROM

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy
cyanogenmod-galaxy-nexus

Jeśli jesteś posiadaczem smartfona Samsung Galaxy Nexus, który został wyprodukowany już dość dawno przez południowokoreańską firmę we współpracy z Google, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na to urządzenie dostępny jest nieoficjalny ROM oparty o najnowszą wersję systemu Android – 7.1 Nougat. Pakiet służący do jego instalacji został oczywiście opublikowany na popularnym forum wśród twórców tego typu rozwiązań – XDA-Developers.

Oprogramowanie o nazwie Unlegacy-Android dostępne jest do pobrania dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby przetestować najnowszy system od Google’a na leciwym już smartfonie. Niestety trzeba zauważyć, że ROM może zawierać wiele błędów uniemożliwiających normalne korzystanie z urządzenia, dlatego odradzamy instalację mniej doświadczonym użytkownikom. Jeśli jednak lubisz ryzyko, to plik .zip możesz znaleźć pod tym linkiem. Swoją drogą, deweloper określa ten ROM jako „Stable”, czyli stabilny, a wyżej wymienia błędy w nim występujące – coś tu jest nie tak. Mimo wszystko fajnie, że nawet dosyć stare urządzenia mogą cieszyć się dłuższym (chociaż nieoficjalnym i nie zawsze stabilnym) wsparciem.

Android 7.1 przynosi m.in. zmiany w ustawieniach, panelu powiadomień, skróty aplikacji, nowe emoji itd. Część nowości możecie zobaczyć na zrzutach ekranu TUTAJ. Korzystacie już z tej wersji? Dajcie znać, jak się spisuje na Waszych urządzeniach, niezależnie jakiego smartfona posiadacie.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najnowsze wpisy