[Film] Google Pixel XL kontra Samsung Galaxy S7 Edge – który jest szybszy i lepiej zarządza pamięcią operacyjną?

Newsy

samsung-galaxy-s7-edge-google-pixel-xl-porownanie-test-szybkosc

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Dawno nie mieliśmy do czynienia z bezpośrednim porównaniem smartfonów jeśli chodzi o ich szybkość jak i samą obsługę podzespołów, w szczególności pamięcią operacyjną. Ewidentnie teraz swoją markę wyrabiają Pixele od Google. W takim razie jak wypada większy model na tle jednego z najlepszych, tegorocznych smartfonów?

 

Obecnie Samsung pracuje pełną parą nad przygotowaniem Galaxy S8 oraz wyjaśnieniem niektórych spraw, ale wciąż reklamowany jest tegoroczny model, czyli Galaxy S7 Edge. Smartfon ten być może nie jest najszybszy na rynku, gdyż w niektórych pojedynkach przegrywa chociażby z OnePlus 3, ale ewidentnie nie można mu odmówić mocy obliczeniowej i dopracowania. Dodatkowo flagowy model Samsunga jest najbardziej zbliżony do Pixela XL, więc postawmy oba urządzenia na przeciwko siebie i sprawdźmy, który jest lepszy w dwóch kategoriach – szybkość ładowania poszczególnych aplikacji oraz magazynowanie ich w pamięci operacyjnej:

 

 

Google wykorzystało teoretycznie najszybszy układ od Qualcomma, a jak dobrze wiemy to już Snapdragon 820 był bardzo zbliżony do Exynosa 8890 od Samsunga. Jednak ostatecznie to starszy smartfon wydaje się być minimalnie szybszy. W zakresie wielozadaniowości nie widać żadnej różnicy – oba modele poradziły sobie identycznie.

 

Oczywiście należy pamiętać, że na wyniki wpływa wiele różnych czynników, aczkolwiek zdecydowana przewaga Samsunga w przypadku ładowania niektórych aplikacji jest wręcz podejrzana. Bardzo możliwe, że to kwestia optymalizacji, nad którą Google jeszcze musi popracować i razem z aktualizacjami Pixeli będzie już lepiej – ponownie, patrz: OnePlus 3.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x