xiaomi

 

Rynek indyjski jest dla Xiaomi bardzo ważny. Potwierdzać to mogą choćby wyniki sprzedaży z października 2016. Na początku miesiąca przedstawiciele Mi India ogłosili, że od 1 do 3 października firma sprzedała aż 500 tysięcy smartfonów. Dzisiaj CEO Xiaomi – Lei Jun poinformował, że od początku tego miesiąca jest to już milion smartfonów… i to na terenie samych Indii. To oczywiście rekord firmy.
 

Nie trzeba wspominać, że Indie są dla Chińczyków najważniejszym rynkiem – oczywiście zaraz za rodzimym. Potwierdzają to nie tylko powyższe liczby, ale i słowa w jakich wypowiada się Lei Jun o rynku indyjskim. Przywołamy zresztą fragment jego dzisiejszej wypowiedzi:

 

„Kiedy weszliśmy do Indii, zastaliśmy bardzo dużą konkurencję. Osiągneliśmy tak niezwykły wzrost w tym kraju dlatego, że nasza wizja niesie za sobą niesamowite produkty w świetnych cenach, jednocześnie nie zapominając o wysokiej jakości. Po drugie, mamy niesamowity zespół w Indiach. Będziemy nadal inwestować w tym kraju, aby zapewnić jak najlepsze produkty naszym fanom”

 

Aż strach pomyśleć, o jakich liczbach myślą przedstawiciele chińskiej firmy – w każdym razie szykujcie się na doniesienia o kolejnych rekordach. Jak myślicie, czy tego typu sukces byłby do powtórzenia także w innych krajach?
 

Źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.