Japonia znów dostaje smartfona w lepszej wersji. Tym razem to Xperia X Compact

Newsy

Sony-Xperia-X-Compact

 
Smartfony Sony zawsze wyróżniały się na tle rynku wodoszczelnością. Zanim Apple i Samsung podchwyciły takie możliwości i zaimplementowały je w swoich flagowcach, telefony Sony już od dawna można było moczyć w wodzie. Nie wiedzieć czemu firma zrezygnowała jednak z tego „killer feature” w Xperii X Compact. Nie do końca zrozumiałe wydaje się też np. wyłączenie skanera linii papilarnych w Xperiach w USA.
 
Użytkownicy Xperii X Compact np. w Europie mogą się nieźle wkurzyć. Okazuje się, że Sony wyda w Japonii Xperię X Compact z certyfikatem IP68. Smartfon będzie dostępny już w listopadzie u jednego z operatorów – NTT DoCoMo. Dodatkowo klienci tego rynku otrzymają możliwość kupna różowej wersji urządzenia. Niestety wodoszczelna Xperii X Compact nie ujrzy światła dziennego nigdzie indziej.
 
To nie pierwszy taki przypadek, kiedy producenci urządzeń mobilnych traktują rynek japoński w sposób specjalny. Zaledwie wczoraj pisałem o LG V34, który jest ulepszoną wersją LG V20 przeznaczoną tylko dla kraju kwitnącej wiśni. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Ponadto w przeszłości również HTC zaprezentowało model J Butterfly tylko dla Japonii. Szkoda, że Europa jest traktowana po macoszemu przez producentów smartfonów.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x