ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Tego jeszcze nie grali – Xiaomi zostało bezczelnie „podrobione” przez Hiszpanów

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
zetta-hiszpania-firma

Nie da się ukryć, że Xiaomi jest jedną z najpopularniejszych, chińskich firm, która chce walczyć o fotel lidera mobilnego rynku. Oczywiście bliżej tego celu jest Huawei, ale producent stosujący MIUI stawia przede wszystkim na stosunek jakości do ceny, w większości przypadków bardzo niskiej ceny.

Jednak Chińczycy jeszcze oceniani są jako społeczeństwo lubiące kopiować innych. W takim razie, co powiecie na to, że to Xiaomi zostało skopiowane? Niekoniecznie bez wiedzy samej firmy, gdyż komentarzy poszczególnych firm w sprawie, którą zaraz opiszę jeszcze nie poznaliśmy. Do rzeczy. W Hiszpanii stosunkowo dużą popularność zdobył dwa lata temu producent Zetta. Marka ta powstała za sprawą hiszpańskiej firmy Unai Nieto oraz Chińczyka  Erica Cui. Model biznesowy był „prosty”: tworzyć tanie urządzenia mobilne z wysokiej półki, które miałyby pokonać Apple i Samsunga. Z początku popularność modeli Zetta była stosunkowo wysoka, ale czy tak będzie dalej to wszystko stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Otóż właśnie odkryto, że smartfony z tej firmy to tak naprawdę modele Xiaomi ze zmienionym logiem oraz wszelkimi naklejkami.

zetta-xiaomi-podroba-kopia

Chińczycy nie skomentowali jeszcze całej sprawy, a Zetta postanowiła się nie wypowiadać. Jeśli się okaże, że Xiaomi nic nie wiedziało o tym procederze to może się okazać, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej niedorzecznych prób podrabiania urządzeń mobilnych.

źródło: ibtimes

Sprawdź najnowsze wpisy