pixele

 
Dla przypomnienia Alphabet to spółka-matka nadzorująca rozwój Google i wszystkich pozostałych innowacji jak choćby drony czy samochody, którymi kieruje komputer. Szefem nowej spółki , co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem został założyciel Google – Larry Page. Restrukturyzacja pozwoliła oddzielić eksperymentalne projekty od wyszukiwarki Google, co powinno uspokoić dać jasny obraz inwestorom. Wyniki Google od momentu zmiany są wykazywane w osobnych raportach, niezależnych od innych.
 
Alphabet bardzo dobrze radzi sobie na giełdzie papierów wartościowych. Wczoraj około godziny 14:20 czasu lokalnego, kurs akcji osiągnął rekordowy poziom $828,81 za jedną sztukę. Oznacza to, że wartość rynkowa spółki wyceniana przez inwestorów znalazła się na nieosiągalnym do tej pory dla niej poziomie.
 
alphabet
 
Przyczyną takiego stanu rzeczy według agencji Bloomberg są bardzo pozytywne recenzje Google Pixel jakie znajdziemy na czołowych zagranicznych portalach zajmujących się najnowszymi technologiami. Przykładowo theverge.com oceniło Google Pixel na 9 (na 10 możliwych punktów), a phonearena dała wersji Xl również 9/10. Szkoda tylko, że nie zobaczymy ich w Polsce…
 
źródło: bloomberg

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.