Kolejna firma patentuje sposób wykorzystania elastycznych wyświetlaczy – tablety wrócą do łask dzięki „książkom”?

Newsy

samsung-wygiety-foldable-wyswietlacz

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Samsung Galaxy Round i LG G Flex – to od tych modeli zaczęła się moda na wygięte wyświetlacze. Mimo że ten pojedynek zdecydowanie wygrała ta druga firma, to dzisiaj lider mobilnego rynku znany jest z podobnych rozwiązań ukrytych pod dopiskiem „Edge”. Jednak w przyszłym roku może znowu być pod tym względem ciekawie.

 

Od wielu miesięcy słyszymy, że Samsung chce wydać urządzenie mobilne z wyświetlaczem, który będziemy mogli zginać. Także LG nie chce być gorsze i już pisaliśmy o ich patencie. Jednak niespodziewanie również Chińczycy nie mają zamiaru czekać. Otóż okazuje się, że konkretne dokumenty w odpowiednim urzędzie złożyło… Meizu. Obecnie ta firma rozpoczyna walkę w sądzie z Qualcommem – powód jest oczywisty, czyli wykorzystanie technologii Amerykanów. Mimo wszystko wróćmy do elastycznych ekranów. Poznajcie sposób, w który Chińczycy chcą wykorzystać elastyczne wyświetlacze:

 

meizu-flexible-display2

 

Ponownie mamy do czynienia z dwuczęściowym urządzeniem, który będzie można składać bez obaw o „połamanie” ekranu. W przypadku rozwiązania Meizu w oczy rzucają się swego rodzaju prowadnice usztywniające oraz zapewne zabezpieczające panel.

 

Czy to jest szansa na odrodzenie tabletów? W końcu tego typu rozwiązanie pozwoli połączyć tego typu urządzenie ze smartfonem. Jednak wszystkiego oficjalnie dowiemy się niestety dopiero w przyszłym roku. Nie zapowiada się, aby któryś z producentów już teraz miał wybiec przed szereg.

 

 

źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x