Samsung postanowił zmienić sposób działania czytników linii papilarnych w swoich smartfonach – na lepsze!

Newsy

samsung-galaxy-j7-prime-czytnik-linii-papilarnych

 

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Czytniki linii papilarnych to już swego rodzaju standard w smartfonach. Wypromowany przez Apple sposób blokowania urządzeń jak i niektórych funkcji pojawia się w coraz tańszych modelach. Pokazuje to Samsung, który „zbiera odciski palców” także ze smartfonów z serii Galaxy J.

 

Modele J5 Prime oraz J7 Prime (widoczny powyżej) to stosunkowo młode urządzenia od Koreańczyków i właśnie jedną z największych nowości w tej rodzinie są czytniki linii papilarnych. Jednak odblokowywanie urządzeń w przypadku Samsunga (oraz Sony) dotychczas odbywało się dwuetapowo. Najpierw musieliśmy kliknąć główny przycisk, a dopiero później urządzenie analizowało nasze odciski z zapisanymi w systemie. W przypadku innych firm, w większości wypadków, wystarczy przyłożyć palec do skanera, aby ten zareagował i wybudził urządzenie. Zapowiada się, że tak samo będzie teraz w przypadku Samsunga. Tak na pewno będą odblokowywać telefony użytkownicy powyższych modeli. To oczywiście bardzo drobna zmiana, ale w rzeczywistości ułatwia pracę z urządzeniem.

 

Zapewne zapytacie się, a co z przypadkowym zetknięciem się palca z czytnikiem podczas chociażby wyjmowania smartfonu z kieszeni? W tym wypadku nie wiadomo czy Samsung zastosuje podobne rozwiązanie, co chociażby OnePlus, które daje do dyspozycji tryb „W kieszeni”, który nie pozwala na korzystanie ze skanera do momentu odsłonięcia czujnika zbliżeniowego.

 

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x