android-nougat

 
Co roku jesienią i zimą użytkownicy flagowych smartfonów czytają wiadomości w Internecie dotyczące aktualizacji systemu dla ich urządzeń mobilnych. Niestety proces związanych z wdrożeniem nowej wersji zielonego robota jest długi i żmudny. Związane jest to między innymi z autorskimi nakładkami niemal każdego producenta. Ich modyfikacja i update wymaga dodatkowego czasu. Nie raz przekonaliśmy się, że trwało to kilka miesięcy, a w skrajnych przypadkach nawet rok. Często też zdarzało się, że niektóre smartfony w ogóle nie doczekały się najnowszej aktualizacji.
 
Trzeba przyznać, że w tym obszarze najsłabiej poradziły sobie ostatnio dwie spółki: Sony oraz Samsung. Wersję Marshmallow flagowe produkty otrzymały dopiero w lutym bądź marcu. Na tym tle dobrze wypada LG czy HTC, które wypuszczają aktualizacje w roku ich oficjalnego wydania.
 
Jeżeli chodzi o LG, to firma po raz kolejny pokazuje, że można szybko i sprawnie wydać najnowszą aktualizację dla flagowca. Australijski operator Optus potwierdził, że model G5 otrzyma wersję 7.0 Nougat już w połowie listopada! Wnioskując również po szybkości, z jaką LG aktualizowało smartfony do Marshmallow, można stwierdzić, że konkurencja powinna brać przykład z Koreańczyków…
 
źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.