W USA wnoszenie Samsunga Galaxy Note7 na pokład samolotu jest przestępstwem!

Newsy

note7-293498743928

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Samsung wciąż jest w trakcie badań, które pozwolą ustalić co dokładnie było przyczyną eksplozji baterii w urządzeniach Galaxy Note7 na całym świecie w ostatnich tygodniach. Już wcześniej niektóre linie lotnicze zabraniały wnoszenia na pokłady samolotów modeli Note7, natomiast w Stanach Zjednoczonych wprowadzono ostatnio zakaz obowiązujący w całym państwie.

 

Federalna Administracja Lotnictwa, agencja ministerstwa transportu Stanów Zjednoczonych oficjalnie zakazała wnoszenia do samolotów Samsungów Galaxy Note7, niezależnie czy pochodzą one z wymiany, czy są włączone, czy wyłączone. Zakaz został wprowadzony 15 października bieżącego roku. Zabrania on posiadania tego urządzenia w rzeczach osobistych, bagażu podręcznym, rejestrowanym lub jako ładunek. Linie lotnicze są zobowiązane do odmowy wpuszczenia na pokład osób, które nie będą przestrzegały zakazu. Natomiast jeśli ktoś wniesie niechcący tego smartfona do samolotu, to ma obowiązek wyłączyć go natychmiast po otrzymaniu informacji o zaleceniach bezpieczeństwa.

 

Teraz okazuje się, że za złamanie zakazów grożą kary takie same, jak za każde inne przestępstwo tego rodzaju. Za naruszenie ogólnokrajowych zaleceń grozi kara 179933 dolarów za każde takie wykroczenie albo nawet pozbawienie wolności do lat dziesięciu.

 

Antyreklama Samsunga nadal trwa i trudno powiedzieć, kiedy postrzeganie południowokoreańskiej firmy w negatywny sposób znacznie złagodnieje. Poczekamy, zobaczymy… Mimo całej afery fani przedsiębiorstwa nie zrezygnują zbyt łatwo z właściwie jedynej sensownej serii urządzeń z rysikiem na rynku.

 

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x