facebook-messenger-logo2-1920

 

Facebook nie ma sobie równych. Jeśli ktoś lub coś zaczyna zagrażać amerykańskiemu portalowi społecznościowemu to… proponuje się kupno lub kopiuje. Tak było z Whats App czy też ze Snap(chat)em. Jednak Amerykanie są na tyle popularni, że muszą zadbać również o użytkowników, którzy nie mają nielimitowanych pakietów internetowych.

 

Tym samym na niektórych smartfonach pojawiła się nowa opcja w ustawieniach Messengera. Dodanie funkcji znanych ze Snapa sprawia, że główna aplikacja to istna „autostrada” danych. To oznacza, że dla niektórych kilka wizyt i aktualizacja informacji w tym komunikatorze może się równać utratą połowy pakietu. Z tego powodu Messenger może niedługo uraczyć wszystkich funkcją oszczędzenia danych. Oczywiście same wiadomości tekstowe nie będzie w żaden sposób upraszczane, a zdjęcia i filmy. Dokładniej rzecz biorąc będziemy w konwersacji musieli na nie kliknąć, aby zostały załadowane. System jest zbliżony do tego znanego z głównej aplikacji Facebooka, która nie ładuje filmów jeśli smartfon nie korzysta z WiFi.

 

 

Najprawdopodobniej powyższa funkcja jest dostępna dla nielicznych, ale pojawiła się w wydaniu aplikacji 93.0.0.9.69, którą możecie pobrać z APK Mirror: Klik! Oczywiście przypominamy również o Messengerze Lite, którego znajdziecie pod poniższym linkiem: Klik!

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.