O błędach w mapach Apple’a wiedzą już wszyscy. Nie każdy jednak zna historię jaka miała miejsce nie tak dawno w Australii. Otóż policja odradza tam korzystania z map dostępnych na iOS, ponieważ zagrażają one życiu. Dlaczego? Otóż program nawigował kierowców, którzy zamierzali dojechać do miasta Mildura do parku narodowego Murray Sunset, czyli w sam środek pustki, który dodatkowo znany jest z osiągania wysokich temperatur! Osoby, które tam docierały nie wiedziały gdzie się znajdują, jak mają wrócić i co zrobić z brakującą wodą i pożywieniem.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Samsung postanowił wykorzystać taką okazję i w dwóch miastach Melbourne i Sydney zaparkowano brudnego Nissana Patrola i załadowanego po brzegi Volkswagena. Autom towarzyszy tabliczka z napisem: „Oops, should have got a Samsung Galaxy S III. Get Navigation you can trust”.

Źródło: Phonearena
Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.