netflixtyt

Netflix wszedł do Polski. Niezła oferta abonamentowa, filmy i seriale w wysokiej jakości, bez limitu, w każdym miejscu z Internetem. To bez wątpienia hit. Do pełni szczęścia brakuje jedynie możliwości oglądania wideo bez dostępu do Sieci. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych funkcji przez użytkowników serwisu. I wkrótce może się ona nareszcie pojawić.

 

Filmy trochę ważą, dlatego nie każdy może sobie pozwolić na ich oglądanie korzystając z pakietu danych. Najlepszym rozwiązaniem jest więc tryb offline. Do Sieci trafiły pewne informacje, które zakładają, że tryb ten zawita jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą COO firmy Taitz, który zdradził, że jego firma pracuje nad możliwością pobierania zawartości z Netflixa i chcą ją wprowadzić w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Niestety serwis streamingowy w tym temacie nie ma nic do powiedzenia i milczy.

 

Zasada działania nie jest jeszcze do końca znana. Film pobierany byłby za pośrednictwem sieci Wi-Fi bądź komórkowej. Kwestie wymagające rozstrzygnięcia to zakres materiałów objętych możliwością pobrania i oglądania ich offline, jak i zabezpieczenie przed kopiowaniem. Być może dane wideo zostanie przypisane do urządzenia, na którym nastąpiło pobranie i tylko na nim możliwe będzie odtworzenie.

 

Pozostaje czekać na oświadczenie Netflixa w tej sprawie.

 

źródło: streamingobserver

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.