Samsung aktualizuje Always On Display – teraz Galaxy S7 (Edge) można jeszcze bardziej dopasować pod siebie

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
Always On Display

Po fiasku zwanym Galaxy Note7 Samsung musi się skupić przede wszystkim na serii Galaxy S7 i zmaksymalizować sprzedaż tego modelu, co oczywiście już widać chociażby w nowych reklamach oraz materiałach promocyjnych. Teraz Koreańczycy wprowadzają nowe funkcje związane z Always On Display.

Aktualizacja ważąca zaledwie 8 MB powinna być na dniach dostępna dla wszystkich użytkowników Galaxy S7 oraz odmiany Edge. Oczywiście można ją pobrać bezprzewodowo (OTA). Jednak co zmienia? Jak już wspomniałem, skupia się ona wokół Always On Display i zdecydowanie zwiększa liczbę modyfikacji. Szczegółową listę zmian znajdziecie na jednym ze zrzutów ekranu.

Do rzeczy. Nowości sprowadzają się chociażby do przemodelowanego kalendarza, przedstawiania tytułu odtwarzanej muzyki, bardziej konfigurowalnego zegara, dodania własnego podpisu czy też wsparcia dla etui S-View oraz klawiatury (Keyboard Cover). Na deser zmniejszono zużycie energii i teraz na jedną godzinę Always On Display zużywa mniej niż 1% pojemności akumulatora.

Powyższa nowość wprowadzona w tegorocznych flagowych modelach Koreańczyków (także LG G5) być może nie stanowi żadnej rewolucji w smartfonach, ale ciężko ukryć, że jest to interesujący dodatek, który zwiększa ogólną funkcjonalność mobilnych urządzeń.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy