mi-note-2

Xiaomi jest chińskim gigantem telekomunikacyjnym. Smartfony tej firmy sprzedają się w milionach egzemplarzy i często porównywane są do modeli Samsunga. Urządzenia Xiaomi charakteryzują się świetnym stosunkiem cena/jakość. Niebawem powinniśmy poznać Mi Note 2. Wtedy wszystko może wyglądać zupełnie inaczej.

 

Xiaomi Mi Note 2 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów. Według przecieków telefon cechować się będzie obustronnie zaokrąglonym ekranem (jak w Galaxy S7 edge), podwójnym aparatem (jak iPhone 7 Plus czy Huawei P9) oraz 6 GB RAM. Do tego najnowszy Snapdragon i topowa jakość wykonania.

 

20160815_124508_752

 

Jest jednak jeden haczyk. Chiński analityk, Pan Huitang zapowiada, że Mi Note 2 kosztować będzie około 4000 juanów, co daje nam 600 dolarów. Dodając do tego marżę sklepów, kwota wzrośnie do okolic 650 dolarów. Tyle zapłacimy za Google Pixel.

 

Xiaomi zapowiadało, że zmieni się polityka cenowa i smartfony nie będą już tak tanie. Wszystko wygląda na to, że Mi Note 2 będzie pierwszym urządzeniem, które wprowadzi na rynek nowe ceny. Pozostaje zatem pytanie do użytkowników ściągających ten telefon z zagranicy – 650 dolarów to około 2500 złotych, do tego należy doliczyć podatek VAT. Mimo naprawdę świetnych parametrów, wydajmy 3 tysiące złotych na urządzenie bez serwisu gwarancyjnego w Polsce. Jeśli Mi Note 2 pojawiłby się w polskiej dystrybycji, kosztowałby zapewne jeszcze więcej. Rodzą się następne kwestie: pierwsza – drogi telefon, druga – kilka tysięcy za chińczyka?

 

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.