pixelsconferenece3

 

Google postanowiło, że Pixele będą wyjątkowymi smartfonami na mobilnym rynku. Będą one działać pod kontrolą czystego systemu Android, ale z modyfikacjami ekskluzywnymi tylko dla tej serii. Nie spodobało się to sporej grupie użytkowników innych urządzeń, ale w końcu mamy do czynienia z „Robocikiem”, więc nie musieliśmy długo czekać na wszelkie modyfikacje.

 

Na naszym portalu mogliście znaleźć już aplikację klawiatury czy też samego telefonu pochodzące właśnie z Pixeli. Teraz przyszedł czas na program aparatu, czyli elementu, który teoretycznie w nowych smartfonach „By Google” jest uważany za najlepszy na świecie (wg. Dxomark), ale także pierwsze sample pokazują, że coś na rzeczy może być. Nam niestety nie jest dane sprawdzić to oficjalnie w Polsce, ale możemy spróbować zainstalować rozbudowaną aplikację aparatu w wersji 4.2, która pojawiła się na Pixelach. Niestety, ale tylko nieliczni mogą sprawdzić jak ona działa, gdyż uruchomi się tylko na Nexusach opartych na platformie ARM64, czyli tak naprawdę jedynie na zeszłorocznych modelach, które działają pod kontrolą Nougata. Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, abyście sprawdzili czy na Waszym urządzeniu również będzie działać.

 

 

Zainteresowani mogą pobrać nową aplikację aparatu z następującego linku: Klik! Należy mieć na uwadze fakt, że nowy program instaluje się osobno, a nie aktualizuje poprzednią wersję.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.