oxygen-os-logo-beta-program

O OnePlus zazwyczaj jest głośno tylko w krótkich okresach przed i po premierze ich urządzeń. Później od czasu do czasu pojawiają się informacje o aktualizacjach i to tak naprawdę tyle. Jednak ostatnio pojawia się coraz więcej informacji o Chińczykach w Sieci. Teraz przynajmniej bezpośrednio od nich.

Oczywiście nawiązuje do plotek mówiących, że OnePlus 3 jest już spisany na straty i szykuje się nowy model. Być może Chińczycy już coś testują, ale na pewno tegoroczny, flagowy smartfon nigdzie się nie wybiera. Jednak przejdźmy do oprogramowania. Niestety, ale firma zwleka z wydawaniem nowych wersji Androida, pomimo że przynajmniej raz na miesiąc pojawiają się aktualizacje Oxygen OS. Spodziewamy się, że niedługo może to się zmienić za sprawą połączenia tego wydania systemu razem z chińskim Hydrogen OS. Jednak do rzeczy. Narzekacie, że OnePlus za rzadko aktualizuje swoje smartfony? W takim razie dołączcie do programu testowego, a nowe oprogramowanie będzie pojawiać się około 2 razy na miesiąc. Istnieje również możliwość dostania się do zamkniętej grupy testerów, którzy raz na tydzień będą mogli aktualizować swój system.

oneplus-oxygen-os-aktualizacje-beta-program

Jak to działa? Oficjalne wydania oczywiście są dostępne w formie OTA, a z kolei Community Build należy pobrać z forum OnePlus (Klik!) i ręcznie zainstalować. Zamknięta grupa testerów liczy około 60 osób i naprawdę ciężko się do niej dostać.

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.