Widżet paska wyszukiwarki Google przechodzi najpoważniejszą zmianę w całej swojej historii

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-10-13

google-search-widget-widzet-zmiany-nowosc-now-karty

 

Niemalże od początku istnienia Androida na pulpicie można było znaleźć dedykowany pasek wyszukiwarki Google. Z pewnością każdy chociaż raz z niego korzystał do znajdowania informacji w Sieci, ale także i na urządzeniu. Dzisiaj jego funkcjonalność tak naprawdę sprowadza się do uruchomienia Google Now, ale to się zmieniło.

 

Widżety, czyli małe aplikacje lub po prostu skróty do innych programów to chleb powszedni większości mobilnych systemów operacyjnych. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku Androida, który wypromował tę formę obsługi poszczególnych funkcji systemu i programów. Jednak wspomniany „pasek wyszukiwarki” praktycznie w ogóle się nie zmienił odkąd pojawił się w mobilnym systemie od Google. Oczywiście nie licząc dodania obsługi głosowej. Teraz Amerykanie postanowili wykorzystać przestrzeń pod nim do prezentowania najważniejszych informacji, które normalnie pojawiały się chociażby na pasku powiadomień, ale także i w Google Now.

 

 

Wygląda to dokładnie tak jak możecie zauważyć na powyższych zrzutach ekranu. Oczywiście nie wszyscy na raz dostaną usprawniony pasek wyszukiwarki, ale wszystko wskazuje na to, że Google właśnie rozpoczyna masowe wprowadzanie nowej funkcji.

 

To oczywiście również mała nowość tak jak w przypadku zmiany obsługi grafik w sklepie Play, o której dzisiaj pisałem. Powyższą funkcję zauważyli użytkownicy aplikacji Google Beta, do której testów każdy może się zapisać: Klik!

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x