ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Evan Blass pokazuje dwie odmiany Huawei Mate 9 – poznajcie następcę… Samsunga Galaxy Note7

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
huawei-mate-8-hands-on-4

Huawei ma największe szanse na zdetronizowanie Samsunga z fotela lidera na mobilnym rynku. Oczywiście po drodze musi pokonać jeszcze Apple, ale zawęźmy się do producentów związanych z Androidem. Chińczycy często pokazują interesujące urządzenia i takie też nadchodzi – tym razem pod własną marką.

Model Mate 9 będzie skierowany do osób, które potrzebują mocnego urządzenia, a przy okazji dużego. Wyświetlacz poprzednika widocznego powyżej mierzył równo 6 cali, a nadchodzący model ma być o zaledwie 0,1 cala mniejszy. Jednak mają pojawić się dwie wersje. Jedna z płaskim ekranem, a druga z zakrzywionym. Jak będą te modele wyglądać? Na to pytanie odpowiedź podsyła sam Evan Blass:

huawei-mate-9-evan-blass-evleaks-samsung-galaxy-note-7-note7

Płaska wersja przypomina poprzednika, a zaokrąglona? Cóż… Tak jak zawsze staram się nie porównywać poszczególnych smartfonów pod względem wyglądu to w tym wypadku po prostu się nie da. Mamy do czynienia z kopią Samsunga Galaxy Note7, a z racji małego loga Huawei to z daleka będzie można pomyśleć, że ktoś jeszcze nie zwrócił koreańskiego urządzenia.

Oczywiście próżno spodziewać się stylusa, gdyż ten jest popularny tylko w portfolio Samsunga, aczkolwiek nie można powiedzieć, że Huawei ma szansę skorzystać na niepowodzeniu Koreańczyków.

Sprawdź najnowsze wpisy