huawei-mate-8-hands-on-4

 

Huawei ma największe szanse na zdetronizowanie Samsunga z fotela lidera na mobilnym rynku. Oczywiście po drodze musi pokonać jeszcze Apple, ale zawęźmy się do producentów związanych z Androidem. Chińczycy często pokazują interesujące urządzenia i takie też nadchodzi – tym razem pod własną marką.

 

Model Mate 9 będzie skierowany do osób, które potrzebują mocnego urządzenia, a przy okazji dużego. Wyświetlacz poprzednika widocznego powyżej mierzył równo 6 cali, a nadchodzący model ma być o zaledwie 0,1 cala mniejszy. Jednak mają pojawić się dwie wersje. Jedna z płaskim ekranem, a druga z zakrzywionym. Jak będą te modele wyglądać? Na to pytanie odpowiedź podsyła sam Evan Blass:

 

huawei-mate-9-evan-blass-evleaks-samsung-galaxy-note-7-note7

 

Płaska wersja przypomina poprzednika, a zaokrąglona? Cóż… Tak jak zawsze staram się nie porównywać poszczególnych smartfonów pod względem wyglądu to w tym wypadku po prostu się nie da. Mamy do czynienia z kopią Samsunga Galaxy Note7, a z racji małego loga Huawei to z daleka będzie można pomyśleć, że ktoś jeszcze nie zwrócił koreańskiego urządzenia.

 

Oczywiście próżno spodziewać się stylusa, gdyż ten jest popularny tylko w portfolio Samsunga, aczkolwiek nie można powiedzieć, że Huawei ma szansę skorzystać na niepowodzeniu Koreańczyków.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.