googleplay

 

Sklep Play już od pewnego czasu jest najpopularniejszym miejscem, w którym możemy pobrać i kupić aplikacje. Oczywiście znajdą się także pozycje z książkami, muzyką, filmami itd. Klient dedykowany Androidowi przeszedł drobną zmianę, z którą być może już kiedyś mieliście do czynienia.

 

Wczoraj portal Android Police podał informacje jakoby sklep Play zmienił system sterowania zrzutami ekranów z poszczególnych pozycji. Jednak w tym czasie nowość, którą zaraz opiszę nie ujrzałem na swoim smartfonie. Dopiero dzisiaj odkryłem, że wszelkie grafiki można zdecydowanie wygodniej przybliżać wykorzystując najpopularniejsze gesty typu „uszczypnięcie”. Również nowością jest fakt, że zbliżony obraz możemy przełączyć na kolejny – bez konieczności jego oddalania do pierwotnej formy. Są to oczywiście tylko kosmetyczne zmiany, ale z pewnością wpływające na wygodę użytkowania sklepu Play. Jednak na początku zaznaczyłem, że tę nowość niekoniecznie musicie widzieć już u siebie, gdyż najprawdopodobniej jest ona odgórnie uruchamiana. Równie dobrze mogliście już mieć takie możliwości zdecydowanie wcześniej, gdyż odpowiedni kod był dostępny w kliencie od kilku wydań.

 

Póki co próżno spodziewać się jakichś ogromnych zmian w sklepie Play. Aplikacja ta z natury musi być stosunkowo prosta i przede wszystkim czytelna. Mimo wszystko może czegoś Wam w niej brakuje?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.