ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Aplikacja Google Phone (Telefon) ze smartfonów Pixel i Pixel XL

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Aplikacje
1702googlephone_pixel_1-620x350

Smartfony z serii Google Pixel miały swoją premierę stosunkowo niedawno, a już możemy cieszyć się niektórymi nowymi apkami również na starszych telefonach. Pisaliśmy już o aplikacji klawiatury z aktualnego, najnowszego systemu Android 7.1. W internecie jest również dostępny Google Dialer, czyli Telefon. Domyślnie ten program jest preinstalowany m.in. na Nexusie 6P czy 5X. Teraz możemy skorzystać z najbardziej aktualnej wersji przeznaczonej dla Pixeli.

Pierwsza widoczna zmiana, której doświadczymy po instalacji pliku .apk to nieco inna kolorystyka aplikacji. Największą jednak jest odświeżony wygląd ekranu połączenia przychodzącego czy trwającej rozmowy. Teraz, aby odebrać połączenie należy przeciągnąć palcem awatar osoby dzwoniącej (lub białe koło ze słuchawką w środku, gdy danemu kontaktowi nie przypisaliśmy zdjęcia profilowego) do góry. Jeśli chcemy odrzucić połączenie, należy postąpić analogicznie, ale zamiast w górę przeciągamy w dół. Wcześniej należało przeciągnąć palcem w prawo lub w lewo. Więcej możecie zobaczyć na poniższym filmie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sPs4zF4_6bY[/youtube]

Apka dostępna jest na stronie APKMirror, więc jest to pewne źródło. Link do pobrania znajdziecie poniżej. Aplikacja najprawdopodobniej nie będzie działać na innych telefonach niż te z serii Nexus. Bez problemu zainstalowałem ją na Nexusie 6P z Androidem 7.0 Nougat. Ale do poprawnego działania program wymaga „tylko” przynajmniej Androida 6.0 Marshmallow na telefonie.

Pobierz Telefon Google z APKMirror

Źródło: Google / APKMirror

Sprawdź najnowsze wpisy