ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S8 jednak w dwóch odmianach? Zgadnij czym będzie charakteryzować się lepsza wersja…

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
Samsung Galaxy S8

Zostawmy Galaxy Note’a7 w tyle. Ten smartfon to już w głównej mierze historia, więc zastanówmy się nad tym, co Samsung może ciekawego szykować na premierę Galaxy S8. Plotki dotyczące tego modelu krążą po Internecie już od dłuższego czasu, ale te najnowsze patrząc na Apple wydają się naprawdę prawdopodobne.

W takim razie do rzeczy. Poprzednie plotki mówiły, że nie pojawią się różne odmiany Galaxy S8. Coś w tym jest. Najprawdopodobniej zabraknie „płaskiej” wersji, ale i tak ujrzymy dwa różne modele. Pierwszy z nich będzie charakteryzować 5,1-calowy wyświetlacz QHD. Z kolei druga wersja ma mieć 5,5-calowy ekran UHD (4K), co już mówi o nastawieniu na wirtualną rzeczywistość, ale to nie jedyna różnica. Dodatkowo ta odmiana najprawdopodobniej jako jedyna będzie mieć podwójny aparat. Wewnątrz urządzenia oczywiście nie zabraknie Snpadragona 830 lub Exynosa 8895 zależnie od regionu, aczkolwiek to nie wszystkie plotki. Niedawno Samsung „pochłonął” Viv Labs, czyli firmę założoną przez twórców Siri i ich produkt w postaci asystenta Viv Al. Zastąpi on S Voice i tym samym Samsung najprawdopodobniej będzie toczył wojnę właśnie z Siri, a także z Google Assistant oraz Cortaną.

Zobacz więcej: Samsung Galaxy S8 bez przycisku „Home” i z podwójnym aparatem.

Koreańczycy chcą, aby ich flagowy smartfon był najbardziej zaawansowanym modelem w przyszłym roku i wiele wskazuje na to, że tak może być. Plotek o Galaxy S8 jest coraz więcej, a dopiero zbliżamy się do 2017 roku. Samsung na pewno pokaże ten model w pierwszym kwartale.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy