ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG Swift GT 540 w Orange

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Newsy
LG Swift Orange

W ofercie Orange dostępny jest już jeden z tańszych smartfonów z Androidem – LG Swift GT 540. Cieszy nas bardzo, że operatorzy wprowadzają coraz więcej telefonów z systemem operacyjnym od Google. Za informacją o dostępności nowego modelu w polskim Orange stoi jednak istotny fakt chęci wprowadzania jeszcze większej ilości słuchawek z Androidem. Jak pisze rzecznik – „planujemy wprowadzenie kilku nowych telefonów, także z androidem, ale na razie nie moge mówić o szczegółach. Tradycyjnie będę informował o nich na kilka/kilkanaście dni przed premierą.

 

lg swift tyl

bok2

Nie można zarzucić LG braku wyczucia stylu jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny. W Orange telefon dostepny jest jedynie w męskiej odmianie, w czarnym kolorze. Co jednak siedzi wewnątrz „Swift’a”? Oto parametry.

-procesor 600 MHz Qualcomm MSM7227

-3-calowy ekran dotykowy

-256 MB RAM, 256MB ROM

-GPS

-WiFi

-aparat 3.0 Mpix z opcją nagrywania video

-radio FM 

-funkcja odtwarzania filmów w formatach DivX i Xvid

-bateria 1500 mAh,

-gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Jak więc widać smartfon trzyma dość wysoki poziom jak na swoją cenę (ok. 800 zł). Przejdźmy więc do samej oferty w Orange. Rzecznik zapowiadał, że Swift ma kosztować 1 zł już w 59-złotowym abonamencie. Owszem tak właśnie jest – pod warunkiem, że wybierzemy taryfę Pelikan 59 na 36 miesięcy. W przypadku oferty na 2 lata cena LG Swift wynosi 99 zł (zamawiając prez Internet).

Jeszcze jedna, bardzo istotna rzecz – sprzedawany telefon wyposażony jest w Google Android w wersji 1.6, czyli dość przestarzały już system. (chociaż lepsze to niż 1.5 na którym to utknął HTC Magic pochodzący właśnie z Orange) Optymistyczna jest jednak wypowiedź iż „LG planuje udostępnić upgrade do platformy Eclair na początku drugiej połowy tego roku”. Jest to na pewno dobra informacja, chociaż na „upgrade” do Froyo już bym nie liczył ale to już pokaże czas.

źródła: www.orange.pl, www.blog.tp.pl

Sprawdź najnowsze wpisy