galaxy note 7

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Niedługo musieliśmy czekać na reakcję Koreańczyków. Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Samsung zatrzymuje linię produkcyjną Galaxy Note’a7 w związku z kilkoma wybuchami tego modelu po naprawach. Teraz poznaliśmy oficjalne stanowisko firmy w związku z zagrożeniem zdrowia, a nawet życia użytkowników tego smartfona. Tym samym sprawę należy potraktować poważnie.

 

Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oświadczeń od polskiego oddziału Samsunga, ale międzynarodowe ogłoszenie nie daje żadnych wątpliwości. Galaxy Note7 może w każdej chwili stanąć samoistnie w płomieniach. Niekoniecznie podczas jego ładowania. We wspomnianej notce Koreańczyków możemy wyczytać, że firma w porozumieniu z operatorami zatrzymuje sprzedaż i program wymiany wspomnianego smartfonu. Od razu uprzedzam, że nie wspomniano nic o jej wznowieniu, aczkolwiek trwają pracę nad rozwiązaniem samozapłonu. Dodatkowa informacja została skierowana bezpośrednio do użytkowników Galaxy Note’a7. Musicie bezwzględnie wyłączyć swoje smartfony. Nieistotne jest to czy są one przed naprawą czy już odwiedziły serwis. Po prostu odłóżcie swoje telefony w bezpieczne miejsce, gdyż nie da się jasno określić kiedy i w jakich sytuacjach dochodzi do niepożądanych efektów.

 

Tym samym możemy spodziewać się kolejnej akcji serwisowej, o której wspominały amerykańskie organizacje. Jednak czy tym razem Samsung będzie jeszcze próbował uratować ten model czy też już spisze go na straty? Musimy być cierpliwi i czekać na kolejne, oficjalne informacje, a tymczasem można poważnie się zastanawiać, co dalej z samą rodziną Note?

 

 

Źródło: Samsung Newsroom

 

Aktualizacja. Polski oddział Samsunga podtrzymuje decyzję firmy. Więcej informacji znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.