[Aktualizacja – polskie oświadczenie] Samsung oficjalnie zawiesza sprzedaż i zaleca wyłączenie WSZYSTKICH egzemplarzy Galaxy Note7

1 minuta czytania
Komentarze
galaxy note 7

Niedługo musieliśmy czekać na reakcję Koreańczyków. Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Samsung zatrzymuje linię produkcyjną Galaxy Note’a7 w związku z kilkoma wybuchami tego modelu po naprawach. Teraz poznaliśmy oficjalne stanowisko firmy w związku z zagrożeniem zdrowia, a nawet życia użytkowników tego smartfona. Tym samym sprawę należy potraktować poważnie.

Co prawda nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych oświadczeń od polskiego oddziału Samsunga, ale międzynarodowe ogłoszenie nie daje żadnych wątpliwości. Galaxy Note7 może w każdej chwili stanąć samoistnie w płomieniach. Niekoniecznie podczas jego ładowania. We wspomnianej notce Koreańczyków możemy wyczytać, że firma w porozumieniu z operatorami zatrzymuje sprzedaż i program wymiany wspomnianego smartfonu. Od razu uprzedzam, że nie wspomniano nic o jej wznowieniu, aczkolwiek trwają pracę nad rozwiązaniem samozapłonu. Dodatkowa informacja została skierowana bezpośrednio do użytkowników Galaxy Note’a7. Musicie bezwzględnie wyłączyć swoje smartfony. Nieistotne jest to czy są one przed naprawą czy już odwiedziły serwis. Po prostu odłóżcie swoje telefony w bezpieczne miejsce, gdyż nie da się jasno określić kiedy i w jakich sytuacjach dochodzi do niepożądanych efektów.

Tym samym możemy spodziewać się kolejnej akcji serwisowej, o której wspominały amerykańskie organizacje. Jednak czy tym razem Samsung będzie jeszcze próbował uratować ten model czy też już spisze go na straty? Musimy być cierpliwi i czekać na kolejne, oficjalne informacje, a tymczasem można poważnie się zastanawiać, co dalej z samą rodziną Note?

Źródło: Samsung Newsroom

Aktualizacja. Polski oddział Samsunga podtrzymuje decyzję firmy. Więcej informacji znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Motyw