Xiaomi szykuje Mi5c? Tym razem nie ma to być tańsza odmiana, ale i tak słabsza – gdzie tu sens? Wygląd i specyfikacja ujawniona

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
xiaomi-announces-mi5s-and-mi5s-plus-2-1280x705

Zeszłoroczny, flagowy model Xiaomi doczekał się kilku odmian i tak oto oprócz bazowego urządzenia Mi4 ujrzeliśmy jeszcze wersje z dopiskiem „s”, „c” czy chociażby „i”. Każdą charakteryzowało coś innego, ale właśnie Mi4c niejako był słabszą wersją Mi4s nie zważając na to, kiedy te smartfony ujrzały światło dzienne.

Chińczycy zapewne będą trzymali się swoich oznaczeń, pomimo że pojawiło się kilka nieścisłości, ale nie są one na tyle istotne, żeby przebudowywać portfolio. Jednak do rzeczy. W Sieci pojawiły się zdjęcia nowego modelu od Xiaomi, które najprawdopodobniej przedstawiają Mi5c, czyli teoretycznie słabszą odmianę Mi5s (widoczny powyżej). Tak też zapewne jest, gdyż nie mogło obyć się bez specyfikacji, której ułamek nawet widać na jednej z fotografii.

Możemy spodziewać się 8-rdzeniowego procesora (MediaTek Helio P20?) połączonego z 3 GB RAM oraz 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. Nie zabrakło Androida Marshmallow, który jest oczywiście ukryty pod modyfikacjami związanymi z MIUI 8, ale wprawne oko dojrzy, że egzemplarz posiada zainstalowaną paczkę bezpieczeństwa datowaną na zeszłoroczny grudzień. To oczywiście na tym etapie nieistotne. Ostatni element specyfikacji to czytnik linii papilarnych, który najprawdopodobniej został przeniesiony z Mi5s, czyli możemy mówić o ultradźwiękowym układzie.

Mimo wszystko to cena ma być najbardziej zaskakująca. Z racji, że Xiaomi produkuje tanie smartfony to szokuje właśnie jej niedopasowanie do obecnego portfolio, gdyż teoretycznie Mi5c (lub Redmi …) ma kosztować tyle samo, co… Mi5s, czyli 300 dolarów. W takim razie kto wybierze Helio P20 zamiast Snapdragona 821?

źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy