google-home-grafika-prezentacja-design

 

Na konferencji, na której poznaliśmy Pixele, Google przedstawiło także kilka innych urządzeń, które opisałem w odpowiednim artykule. Jednym z nich jest Google Home, a więc w dużym uproszczeniu inteligentny głośnik połączony z głosowym asystentem. Jednak jak działa tego typu urządzenie?

 

Tego typu przedstawienie postanowił pośrednio zrobić pewien 4-latek i nie przedłużając dłużej, zobaczcie jak to wygląda ostatecznie:

 

 

Film teoretycznie nie przekazuje nam żadnej wartości merytorycznej. Dziecko bawi się nowym nabytkiem rodziców i tyle. Jednak tylko teoretycznie. Zwróćcie uwagę na możliwości Google Home, a także na dokładność w rozpoznawaniu poleceń. Pomimo że 4-latkowi daleko do idealnej dykcji to urządzenie nie miało żadnego problemu z poprawnym wykonywaniu zadań. Tym samym mamy do czynienia z takim Jarvisem z Iron Mana i innych komiksów Marvela.

 

Oczywiście funkcjonalność taka jak chociażby gaszenie i zapalanie światła nie jest dostępna automatycznie z zakupem urządzenia, ale to najmniejszy dla nas problem. My możemy jedynie pomarzyć o podobnym rozpoznawaniu polskiej mowy. Jednak jest nadzieja – z roku na rok asystent od Google coraz lepiej współpracuje z naszym językiem.

 

[Aktualizacja] – film ktoś zdążył ściągnąć i wrzucić ponownie. Jak zwykle – w Internecie nic nie ginie 🙂

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.