google-komunikator-hangouts-allo-duo

 

Liczba dostępnych komunikatorów od Google jest ogromna i dla wielu niezrozumiała. Po co jest ich aż tyle? Nie wystarczy jeden, ale za to dokładnie dopracowany? Na te pytania najprawdopodobniej nie otrzymamy odpowiedzi, ale wiemy już jakie priorytety ustawili Amerykanie w tej kwestii.

 

Do niedawna najpopularniejszy był Hangouts. Teraz świat próbuje podbić Allo, a niedługo dołączy do niego i Duo. Jednak to ten pierwszy program wyraźnie odchodzi w odstawkę. Teraz potwierdza to Android Police, które uzyskało informacje mówiące wprost, że Hangouts zniknie z tzw. paczki „GApps”. Jego miejsce zajmie właśnie Duo, czyli inteligentny komunikator w stylu Allo, ale skupiający się przede wszystkim na połączeniach wideo. Oczywiście Hangouts wciąż ma być wspierany i dostępny w sklepie Play, a od 1 grudnia będzie trzeba samemu zainstalować ten program. Pojawiają się pytania czemu Duo, a nie Allo? Cóż, widocznie Google chce właśnie w ten sposób wypromować połączenia wideo i zapewne wszystkie nowe smartfony w 2017 roku będą miał preinstalowany nowy komunikator.

 

Mimo wszystko Amerykanie wciąż prowadzą nieco niezrozumiałą taktykę związaną z ich komunikatorami. Tak naprawdę konsumenci znającą historię Google w tym zakresie mogą się obawiać, że zaraz gigant z Mountain View wymyśli kolejne programy i historia znowu się powtórzy.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.