Czy Pixele faktycznie są takie drogie? Porównajmy ich ceny do wszystkich Nexusów

1 minuta czytania
Komentarze
porownanie-pixel-xl-nexus-5x-6p-specyfikacja-rozmiar

Ceny Pixeli są dla wielu zabójcze. Google chcąc stworzyć teoretycznie samemu mobilne urządzenia postanowiło, że najnowsze smartfony nie będą należeć do najtańszych. Już zeszłoroczne modele z serii Nexus pokazały, że Amerykanie nie chcą już tworzyć tanich modeli, ale czy tak było zawsze? Przyjrzyjmy się cenom poszczególnym telefonom stworzonym we współpracy z Google.

Portal Business Insider przedstawił bardzo interesujący wykres pokazujący jak zmieniały się ceny poszczególnych urządzeń z serii Nexus oraz oczywiście Pixeli. Przyjrzyjmy się mu dokładniej:

ceny-nexusow-pixeli-google-android

Warto zaznaczyć, że cena Galaxy Nexusa dotyczy egzemplarzy sprzedawanych w dystrybucji Samsunga. W sklepie Play już Google życzyło sobie za niego 399 dolarów.

Oczywiście warto również zwrócić uwagę na pamięć danego urządzenia. Dopiero od Nexusa 6 są brane pod uwagę urządzenia z 32 GB wbudowanej przestrzeni na pliki użytkownika. Teraz do rzeczy. Od razu rzuca się w oczy wysoka cena Pixela XL – jest to zdecydowanie najdroższe urządzenie w historii smartfonów stworzonych między innymi przez Google. Jednak już 649 dolarów, które należy zapłacić za bazowy model nie wydaje się wysoką kwotą zważywszy, że tyle samo należało zapłacić za niezbyt dobrze przyjętego Nexusa 6 czy też Samsunga Galaxy Nexus. Oczywiście uważane za najlepsze w historii serii Nexus modele stworzone przez LG (4 i 5) były najtańsze, co oczywiście miało ogromny wpływ na ich opinię.

Czy możemy spodziewać się tańszych propozycji w przyszłym roku? Historia pokazuje, że jest to możliwe, aczkolwiek zważywszy na dobrą sprzedaż Pixeli można wyciągnąć wniosek, że droższe urządzenia również mogą się pojawić.

Motyw