LG również posiada ciekawe patenty – wygięty i przezroczysty wyświetlacz może być odpowiedzią na plany Samsunga

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-10-06

wygiety-wyswietlacz

Słysząc słowo patent, na myśl zapewne przychodzą Wam dwie firmy: Samsung oraz Apple. Jednak inni producenci również zastrzegają swoje technologie w urzędach i właśnie zrobiło to LG, który postanowił stworzyć nowy rodzaj wyświetlacza. Jako firma, która niejako jest jednym z prekursorów „wygiętych” smartfonów to możemy liczyć na kolejny krok w rozwoju ekranów.

Nowy patent pokazuje, że Koreańczycy chcą lub już mogą stworzyć elastyczne, a dodatkowo przezroczyste wyświetlacze. Na co mogłyby one pozwolić? Przede wszystkim na dopięcie własnego celu.

lg-plany-wyswietlacz-wygiety-przezroczysty-ekran

Jak widzicie na powyższej grafice, LG planuje stworzyć urządzenia, które będziemy swobodnie składać bez konieczności dzielenia wyświetlacza na dwa panele. Teraz przyjrzyjcie się samemu patentowi:

lg-patent-wygiety-elastyczny-wyswietlacz-ekran

Nie jest to oczywiście urządzenie, które przychodzi na myśl po usłyszeniu o wyginających się ekranach. Na razie mówimy o „książkach” i jeśli dobrze pamiętacie to również Samsung planuje wydać podobnym model w przyszłym roku. Tym samym możemy się spodziewać powtórki z historii. Tak jak 3 lata temu ujrzeliśmy LG G Flex oraz Samsunga Galaxy Roung, tak teraz najprawdopodobniej wejdziemy na wyższy poziom z tą różnicą, że producent chociażby G5 może postawić właśnie na przezroczysty panel.

źródło: GSMArena • Michał

  Samsung Galaxy Roung?

 • Asdaf

  Bez skoku technologicznego to mogą sobie najwyżej patentować.

  • stark2991

   Lenovo już jakiś czas temu pokazało prototyp takiego składanego tabletu. Więc technologia jest, tylko w powijakach (bateria, mobo itd nie są zginane)

   • Łukasz Pająk

    Dlatego na razie mówimy o książkach. Jednak baterie się już zgniatane. LG przed premierą pierwszego g flexa pokazało akumulatory jak sznurki.