wygiety-wyswietlacz

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Słysząc słowo patent, na myśl zapewne przychodzą Wam dwie firmy: Samsung oraz Apple. Jednak inni producenci również zastrzegają swoje technologie w urzędach i właśnie zrobiło to LG, który postanowił stworzyć nowy rodzaj wyświetlacza. Jako firma, która niejako jest jednym z prekursorów „wygiętych” smartfonów to możemy liczyć na kolejny krok w rozwoju ekranów.

 

Nowy patent pokazuje, że Koreańczycy chcą lub już mogą stworzyć elastyczne, a dodatkowo przezroczyste wyświetlacze. Na co mogłyby one pozwolić? Przede wszystkim na dopięcie własnego celu.

 

lg-plany-wyswietlacz-wygiety-przezroczysty-ekran

 

Jak widzicie na powyższej grafice, LG planuje stworzyć urządzenia, które będziemy swobodnie składać bez konieczności dzielenia wyświetlacza na dwa panele. Teraz przyjrzyjcie się samemu patentowi:

 

lg-patent-wygiety-elastyczny-wyswietlacz-ekran

 

Nie jest to oczywiście urządzenie, które przychodzi na myśl po usłyszeniu o wyginających się ekranach. Na razie mówimy o „książkach” i jeśli dobrze pamiętacie to również Samsung planuje wydać podobnym model w przyszłym roku. Tym samym możemy się spodziewać powtórki z historii. Tak jak 3 lata temu ujrzeliśmy LG G Flex oraz Samsunga Galaxy Roung, tak teraz najprawdopodobniej wejdziemy na wyższy poziom z tą różnicą, że producent chociażby G5 może postawić właśnie na przezroczysty panel.

 

 

źródło: GSMArena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.