wygiety-wyswietlacz

 

Słysząc słowo patent, na myśl zapewne przychodzą Wam dwie firmy: Samsung oraz Apple. Jednak inni producenci również zastrzegają swoje technologie w urzędach i właśnie zrobiło to LG, który postanowił stworzyć nowy rodzaj wyświetlacza. Jako firma, która niejako jest jednym z prekursorów „wygiętych” smartfonów to możemy liczyć na kolejny krok w rozwoju ekranów.

 

Nowy patent pokazuje, że Koreańczycy chcą lub już mogą stworzyć elastyczne, a dodatkowo przezroczyste wyświetlacze. Na co mogłyby one pozwolić? Przede wszystkim na dopięcie własnego celu.

 

lg-plany-wyswietlacz-wygiety-przezroczysty-ekran

 

Jak widzicie na powyższej grafice, LG planuje stworzyć urządzenia, które będziemy swobodnie składać bez konieczności dzielenia wyświetlacza na dwa panele. Teraz przyjrzyjcie się samemu patentowi:

 

lg-patent-wygiety-elastyczny-wyswietlacz-ekran

 

Nie jest to oczywiście urządzenie, które przychodzi na myśl po usłyszeniu o wyginających się ekranach. Na razie mówimy o „książkach” i jeśli dobrze pamiętacie to również Samsung planuje wydać podobnym model w przyszłym roku. Tym samym możemy się spodziewać powtórki z historii. Tak jak 3 lata temu ujrzeliśmy LG G Flex oraz Samsunga Galaxy Roung, tak teraz najprawdopodobniej wejdziemy na wyższy poziom z tą różnicą, że producent chociażby G5 może postawić właśnie na przezroczysty panel.

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.