apple-iphone-koncept-sharp

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Grube ramki w smartfonach to tak naprawdę już przeszłość. Modele Samsunga Edge rozlewają ekran na boczne krawędzie, ale i tak górna oraz dolna powierzchnia urządzenia zawiera jeszcze dużo wolnej przestrzeni, która niektórym przeszkadza. W takim razie wystarczy zajrzeć do portfolio japońskiego producenta.

 

Sharp słynie z tego, że dominuje na rynku urządzeń mobilnych jako firma ze smartfonami niemalże bez ramek. Teraz Japończycy poszli o krok dalej i wystarczy, że zobaczycie następujący film, aby zrozumieć o co dokładnie chodzi:

 

 

Zaokrąglony i wypełniający niemalże cały front wyświetlacz z pewnością przypomina chociażby niektóre koncepty iPhone’ów, ale w tym wypadku mamy do czynienia z namacalnym prototypem. Niestety, ale niewiele wiemy na temat samego urządzenia i jego specyfikacji, a także informacji o jego premierze rynkowej.

 

sharp-vr-1000ppi-wyswietlacz-ekran

 

Mimo wszystko to nie jedyna nowość zaprezentowana przez Sharpa. Kolejną jest wyświetlacz skierowany przede wszystkim dla okularów wirtualnej rzeczywistości. Japończycy chwalą się, że oferuje on zagęszczenie pikseli na poziomie 1000 punktów na cal. Na 2-calowym panelu Japończycy mogą przedstawić obraz w rozdzielczości 2160×1920. Wydaje się to poniekąd absurdalne, ale w przypadku wirtualnej rzeczywistości jest to bardzo ważny parametr – sprawia chociażby, że nasz mózg jest lepiej oszukiwany, co ostatecznie sprawia, że mniej nas mdli.

 

sharp-bezramkowy-smartfon-zaokraglony

 

Mimo wszystko to są tylko prototypy i sam Sharp niestety nie jest zainteresowany Europą, a w szczególności Polską. Jednak rozwój jest widoczny i na mobilnym rynku może nastąpić mała rewolucja, co też pokazuje zainteresowanie Google wirtualną rzeczywistością i stworzeniem platformy Daydream.

 

 

źródło: Phone Arena

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.