Xiaomi inspiracją dla Apple? iPhone 8 z funkcją z Mi5s

1 minuta czytania
Komentarze
iphone-8-concept

Czy tegoroczny iPhone jest innowacyjny? Dla wielu pomysł firmy z Cupertino na usunięcie złącza Jack 3.5 mm jest absurdalny. Dlatego nie będziemy tutaj mówić o potencjalnych brakach kolejnych portów w modelu oznaczonym numerem „8”. Pomówimy za to o funkcji, która z pewnością zostanie przedstawiona jako nowość i rewolucja, podczas gdy smartfony z robocikiem już mogą z niej korzystać.

A o co chodzi? O skaner linii papilarnych umieszczony pod ekranem. W Xiaomi Mi5s chiński producent zastosował rozwiązanie od Qualcomm na skanowanie odcisku palcu – na zasadzie ultradźwięku, o czym już nieraz pisaliśmy. W iPhone 8 palec będzie mógł być skanowany w dowolnej części ekranu. Apple zastąpi tym samym czytnik znajdujący się obecnie w fizycznym przycisku Home. Nie oznacza to jednak, że pozbędzie się samego klawisza.

Rozwiązanie to zostało już opatentowane. Plotki mówią o wprowadzeniu tegow przyszłym roku. iPhone 8 jako następca tegorocznego modelu się załapie, a co z iPhone’m 7s, jeśli takowy w ogóle powstanie? Również iPady mają zostać wyposażone w nową technologię. Jak na razie to tylko gdybanie, plany Apple jak nie są całkowicie znane, być może ich najnowszy model zaskoczy wszystkich. W tym mnie, bo wczorajsze Pixele tego nie zrobiły.

źródło: Gizmochina

Motyw