lg g3

 

Jeśli zastanawiasz się czy Twój smartfon otrzyma nową wersję systemu to zapewne nie masz flagowego modelu. W ich przypadku sytuacja jest jasna – dwie, duże aktualizacje i na tym poprzestańmy. Jednak LG, które w zeszłym roku pokazało się od dobrej strony jeśli chodzi o szybkość wydawania Marshmallow, teraz może zaskoczyć nas jeszcze bardziej.

 

Otóż w Geekbench pojawił się test LG G3. Nic rewelacyjnego w tym by nie było, gdyby nie fakt, że działał on pod kontrolą Androida Nougat. Czy to możliwe? Teoretycznie tak, gdyż teoria, że układy niewspierające bibliotek Vulkan legła razem z wydaniem tego systemu dla jednego ze smartfonów z serii Android One ze Snapdragonem 410 na pokładzie. W przypadku G3 mamy do czynienia ze Snapdragonem 801, który również nie jest w stanie obsłużyć nowych, graficznych rozwiązań. Jednak wciąż można być wątpliwym ze względu na wiek urządzenia. G3 ujrzał światło dzienne z KitKatem na pokładzie i teoretycznie proces wsparcia powinien zakończyć się na Marshmallow. Tak na pewno będzie wyglądać sytuacja z większością flagowych modeli z 2014 roku.

 

Niestety, Geekbench jak i większość benchmarków ma to do siebie, że łatwo go oszukać. Poza tym można znaleźć już nieoficjalne wydania Nougata na G3 i ostatecznie można mieć tylko naprawdę małą nadzieję na to, że ten smartfon zostanie jeszcze zaktualizowany.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.