animacje-kontrola-predkosc-przelacznik

 

Android ma to do siebie, że można go dowolnie modyfikować. Otwarty kod tego systemu pozwala na naprawdę wiele. Czasy Windowsa Mobile już dawno za nami i każdy doskonale powinien wiedzieć na co stać mobilne oprogramowanie od Google. Jedną z najciekawszych modyfikacji, a raczej zestawem modyfikacji jest Xposed.

 

Jednak zanim przejdziemy do właściwego tematu to możecie zajrzeć do wpisu Kamila, który pokrótce opisał czym w ogóle jest Xposed. Dowiecie się z niego również jak wydłużyć działanie urządzenia na jednym ładowaniu akumulatora. Wróćmy do animacji. Mają one dwa zadania. Pierwsze to oczywiście czysto estetyczne. Drugie jest bardziej złożone i tak naprawdę sprowadza się do maskowania niedoskonałości systemu jak i wszelkich czasów ładowania poszczególnych wątków. Jednak dzisiejsze smartfony są na tyle szybkie, że wszelkie animacje mogą wręcz ograniczać szybkość urządzeń mobilnych. Na szczęście Android pozwala sterować prędkością wszelkich wodotrysków z panelu ustawień „Opcje programistyczne”. Mimo wszystko dla niektórych okazało się to zbyt czasochłonne i męczące toteż właśnie pojawiła się aplikacja od Nicka Butchera, osoby znanej wśród programistów Androida. Pobrać ją możecie z następującego linku: Klik! Jednak sama jej instalacja nie jest wystarczająca i należy skorzystać z ADB, a dokładniej z następujących komend:

 

adb shell pm grant uk.co.nickbutcher.animatordurationtile
android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

 

Teraz edytując ikony na pasku powiadomień znajdziecie dwie nowe pozycje: przełącznik oraz dokładne ustawienie konkretnej prędkości animacji.

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.