huawei-nexus-6p-logo-google-pixel-htc

 

Jeszcze przed prezentacją zeszłorocznych Nexusów, wiele osób było pewnych, że smartfon stworzony we współpracy z LG okaże się murowanym sukcesem, a obawiano się o produkt Huawei. Jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna i to właśnie chińczyków model został zdecydowanie lepiej przyjęty.

 

Oczywiście Nexusowi 5X nie można zbyt wiele złego zarzucić, aczkolwiek to Nexus 6P do dzisiaj jest porównywany ze wszelkimi, flagowymi modelami i wciąż radzi sobie bardzo dobrze. W takim razie czemu Google nie postanowiło ponownie związać się z Huawei? Ujawniony raport mówi, że tak miało być i to właśnie chińska firma miała zająć się produkcją nadchodzących Pixeli. Jednak Chińczykom nie spodobał się jeden warunek, który narzucali Amerykanie. Jak zapewne zauważyliście, marka Pixel ma to do siebie, że jest związana przede wszystkim z Google. Nie liczy się, kto odpowiada za produkcję sprzętu. Tym samym nie znajdziemy żadnego loga HTC na nadchodzących smartfonach. Dokładnie ten powód sprawił, że Huawei postanowiło nie wiązać się dalej z Google. Chińczykom nie spodobał się fakt, że na tworzonych przez nich urządzeniach nie pojawi się ich logo.

 

Z jednej strony jest to jak najbardziej zrozumiała sprawa, gdyż w rzeczywistości większość konsumentów nawet nie będzie miała pojęcia, że Pixel oraz Pixel XL to smartfony stworzone przez HTC. Tylko z drugiej strony zapewne mówimy o naprawdę interesujących umowach.

 

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.