ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi5s oraz Mi5s na wideo – hands on srebrnych wersji

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
xiaomi-announces-mi5s-and-mi5s-plus-2-1280x705

Xiaomi Mi5s oraz Mi5s Plus to nowe smartfony chińskiego producenta. Są one ulepszoną wersją modelu Mi5, który jest na rynku już kilka miesięcy. Dodanie „s” na końcu nazwy oraz „Plus” do większego modelu przypomina nazewnictwo stosowane przez Apple. To raczej celowe zadanie. Zostawmy jednak sprytną inspiracją na razie na boku i zobaczmy, jak smartfony prezentują swoje możliwości na wideo.

Ekipie Gizmochina udało się już dorwać do nowych modeli. Posiadają zarówno większego, jak i mniejszego przedstawiciela. Na wideo zostało ukazane pierwsze spotkanie – my tym samym mamy szansę ujrzeć interfejs, zobaczyć pracę kamery, działanie w Sieci, lokalizację GPS czy starcie z grą. Są to oczywiście tylko chwile, a nie konkretne testy. I jak na razie wygląda to całkiem nieźle.

Przypomnę tylko, że model Mi5s cechuje się 5,15-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD, Snapdragonem 821, 3/4 GB RAM oraz 64/128 GB pamięcią wewnętrzną. Znajdziemy tutaj jedną 12-megapikselową matrycę Sony IMX378. Większy brat to z kolei 5,7-calowy ekran FHD ze Snapdragonem 821, 4/6 GB RAM 64/128 GB pamięci wewnętrznej. Różnica tutaj jest widoczna w podwójnym 13-megapikselowym aparacie.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy