Messenger My Day, czyli Snapchat na komunikatorze Facebooka już jest!

Eliasz Szykowny Aplikacje 01-10-2016

messenger-and-snapchat

 

Właśnie dzisiaj na urządzenia z Androidem w całej Polsce zawitała nowa „aktualizacja” (nie za pośrednictwem Sklepu Play, a wprowadzana automatycznie). Facebook testuje w naszym kraju najnowszą przyszłą funkcjonalność Messengera o nazwie My Day. Podobna opcja jest dostępna już od jakiegoś czasu w innej usłudze należącej do Facebooka – Instagramie. Czy teraz firma z Menlo Park zagrozi poważnie Snapchatowi?

 

Wczoraj update pojawiło się dla polskich użytkowników systemu iOS. Dzisiaj (a u niektórych osób nawet wczoraj) tego „zaszczytu” dostąpiły również osoby korzystające z systemu z zielonym „robocikiem” w logo. Aktualizacja wprowadza nową kartę z symbolem aparatu do Messengera. Ponadto teraz przełącznik kart znajduje się na dole ekranu i jest koloru białego. Wcześniej był na górze i był niebieski. Nowa funkcja o nazwie Mój Dzień pozwala nam na robienie zdjęć i umieszczanie ich na specjalnej belce na górze, która pojawia się naszym znajomym. Stamtąd nasze zdjęcia znikną w ciągu 24 godzin. Do fotografii mamy możliwość dodawania tekstu, naklejek, rysowania itd. Istnieją również nakładki, których możemy używać w zależności od nastroju.

 

Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda w praktyce na ekranie smartfona. Podoba Wam się nowa funkcja? Dostaliście już aktualizację?

 

 

Facebookowi już raz nie wyszło z projektem Slingshot, który również był podróbką popularnego na całym świecie „Snapa”. Teraz koncern znów próbuje zrobić coś podobnego. Ale w tym wypadku przecież bardzo dużo ludzi korzysta z Messengera, więc będą musieli się pogodzić z nową opcją i zapewne będą z niej korzystać…

 

Źródło: Facebook/Messenger


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x