[Poradnik] Twój Samsung się przegrzewa i szybciej rozładowuje? Użytkownicy znaleźli rozwiązanie

mm Łukasz Pająk Newsy 2016-09-30

note-7

Lider mobilnego rynku tego miesiąca ewidentnie nie może zaliczyć do udanego. Ogromne problemy z Galaxy Note7 z pewnością zapadną nam w pamięci, ale tak jak Samsung skutecznie poradził sobie z wadliwymi akumulatorami to na wierzch wyszły inne kłopoty, które dotykają kolejne smartfony tego producenta.

Technologia cały czas idzie do przodu i razem z rosnącą precyzją w tworzeniu urządzeń mobilnych łatwiej jest o błąd. Tym razem użytkownicy wielu modeli Samsunga narzekają na przegrzewanie się ich urządzeń, a co za tym idzie szybsze zużycie tak cennej dzisiaj energii akumulatora.

Na szczęście, nie czekając na rozwiązanie od Samsunga, już dzisiaj można poradzić sobie z tym problemem. Otóż okazuje się, że winną takiego stanu rzeczy jest aplikacja odpowiedzialna za wirtualną rzeczywistość. Tym samym wystarczy odinstalować lub wyłączyć/zablokować wszystkie programy oraz usługi związane z Gear VR/Oculusem. Można to oczywiście zrobić w ustawieniach aplikacji.

Jeśli jednak lubicie przenosić się do wirtualnej rzeczywistości to jedynym rozwiązaniem jest… cierpliwość w oczekiwaniu na wydanie odpowiedniej łatki przez Samsunga lub Oculusa.

źródło: Phone Arena • abstergon

  Mam lepsze rozwiązanie, wyjąć baterię, szczególnie z tych najnowszych modeli, a nie czekajcie…

 • a99xx

  Samsung to wogole wpycha na sile badziewne programy ktorych sie nie da odinstalowac. Mi wepchnal aplikacje microsofta na sile owszem mozna wylaczyc je ale po kiego upychaja to dziadostwo na sile. Zajmuja tylko pamiec

  • Misiek

   I tak ta pamięć by Ci się nie zwolniła, bo cały system operacyjny znajduje się na partycji /system, więc ma ona swoje miejsce i nawet w tym momencie będzie miała wolne ok. 500MB. Ja np. mam wolne 1,5GB i żyje.

   • stark2991

    Pamięć RAM też zajmują jak widać, połowa tych śmieci działa w tle

    • Misiek

     Na S7 były jeszcze odnośniki (skróty) do aplikacji biurowych Microsoftu, był to tylko link ze skrótem do Google Play.

  • stark2991

   Bo mają umowę z MS

 • pleisik

  Nic z tych aplikacji nie mogę odinstalować/wyłączyć.

  • kazik1902

   Package Disabler Pro