ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Premiera Android Wear 2.0 przesunięta! Jeden z producentów pracuje z Samsungiem nad smartwatchem z Tizenem?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
android-wear-2

 
Android Wear to jeden z trzech najpopularniejszych systemów na smartwatche oprócz WatchOSa i Tizena. Platforma, która obiecywała wiele, nie jest jednak bez wad. Jako użytkownik Huawei Watcha mogę stwierdzić, że póki co wygląda to co najmniej przeciętnie. Duża ilość lagów i niewiele funkcji powodują, że niekiedy korzystanie z zegarka bywa irytujące.
 
Na ratunek Google szykuje wersję 2.0 systemu na zegarki, która miała pojawić się jeszcze w tym roku. Niestety zobaczymy ją dopiero na początku 2017 roku… Na osłodę można dodać, że po aktualizacji Android Wear będzie posiadał swój własny sklep z aplikacjami o nazwie Play Store dla Android Wear. Nic dziwnego, że czołowi producenci zegarków na tę platformę, czyli Lenovo, Huawei i LG ogłosili, że nie wypuszczą na rynek nowych smartwatchy w tym roku.
 
Co więcej jeden z nich, a mianowicie Huawei patrzy podobno z pożądaniem na Tizena! Według ostatnich informacji spółka chciałaby wydać na rynek zegarek właśnie z tym systemem. Przecieki wskazują, że dla tego producenta Android Wear jest za bardzo zamknięty, a Tizena można do woli modyfikować. Ponadto firma ma pracować nad smartwatchem z Samsungiem, który posiada już w swoim portfolio udane Gear S2 i S3 bazujące na tej platformie. Ciekawe czy Tizen na zegarkach będzie bardziej popularny niż niedopracowany i nielubiany Android Wear…
 
źródło: sammobile, phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy