samsung galaxy note 7 edge podwojny aparat

 

Kolejny patent ujawniony, kolejny od Samsunga. Koreańczycy skutecznie zastrzegają coraz to nowsze pomysły na przeróżne rozwiązania, głównie związane z mobilnym rynkiem. Wiele z nich jest naprawdę ciekawych, aczkolwiek niewiele, nieoficjalnych informacji wskazuje, że ujrzymy je w najbliższym czasie. W następującym wypadku może być inaczej.

 

Dnia 13 września bieżącego roku, Samsung w urzędzie patentowym zastrzegł nowy sposób sterowania aparatem. Jest to ściśle związane z samym interfejsem aparatu, aczkolwiek SamMobile sugeruje, że może to mieć również związek ze zmianami, które Koreańczycy mogą szykować. W tym roku wielu producentów postawiło na podwójne moduły aparatów. Zastosowań jest wiele, a Samsung najprawdopodobniej postawi na podobne rozwiązanie, które również znajdziemy w najnowszym iPhonie 7 Plus. Otóż w Galaxy S8 dwa obiektywy mogą zostać wykorzystane do poprawy jakości podczas przybliżania obrazu. Tym sposobem dochodzimy do wspomnianego patentu, który prezentuje się następująco:

 

samsung-patent-galaxy-s8-aplikacja-aparat-podwojny-modul

 

Dotychczasowo, aby przybliżyć zdjęcie musieliśmy „uszczypnąć” ekran lub wykorzystać klawisze odpowiedzialne za sterowanie natężeniem dźwięku urządzenia. Jednak powyższe rozwiązanie stawia na wykorzystanie jednego palca i tak oto przesunięcie go w pionie będzie odpowiadać za zoom, a w poziomie za jasność.

 

Oczywiście powyższy patent nie mówi wprost, że Galaxy S8 będzie wykorzystywał podwójny moduł aparatu, ale jest to coraz częściej pojawiająca się plotka. Tym samym możemy być pewni, że Samsung ma już podstawy do ułatwienia sterowania prawdopodobnie ulepszonymi funkcjami.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.