Nowe Snapdragony 410E i 600E na wyłączność dla Androida oraz Linuxa z nietypowym przeznaczeniem

Newsy

internet-of-things-rzeczy-snapdragon-410e-610e-qualcomm

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Qualcomm jest ewidentnym liderem jeśli patrzymy na mobilny rynek i dostawców mobilnych układów. Snapdragony mają już na tyle wyrobioną markę, że ciężko im zagrozić, aczkolwiek z roku na rok zarówno Samsung jak i MediaTek depczą po piętach Amerykanom. Teraz firma z San Diego postanowiła zaistnieć w nieco innej kategorii urządzeń ze swoimi najnowszymi propozycjami.

 

Snapdragona 410 i 600 znamy doskonale. Nie są to układy pierwszej młodości, aczkolwiek wciąż chętnie stosowane. Teraz dodajmy do ich oznaczeń literkę „E” i tak oto Qualcomm chce zaistnieć w świecie IoT (Internet Rzeczy), który coraz prężniej się rozwija w dobie streamowania danych. Czym charakteryzują się te układy? Oto ich specyfikacje:

 

qualcomm-snapdragon-410e-specyfikacja-dane-techniczne qualcomm-snapdragon-610e-specyfikacja-dane-techniczne

 

 

Co ciekawe, wyżej stawiana propozycja nie jest przeznaczona dla Windowsa 10, który z kolei może współpracować ze Snapdragonem 410E. Tym samym głównym przeznaczeniem nowych układów są zdecydowanie prostsze systemy wykorzystujące jądro Linuxa (takim oprogramowaniem jest też Android). Jednak do czego tak naprawdę można wykorzystać nowe jednostki? Odpowiedź jest prosta:

 

qualcomm-snapdragon-610e-410e-przeznaczenie-iot

 

Nie spodziewajcie się tych układów w smartfonach czy też tabletach, chociaż ich specyfikacja nie odbiega zdecydowanie od tradycyjnych Snapdragonów 410 oraz 600. Tym samym obok dedykowanych smartwatchom układów, teraz Qualcomm zacznie walkę na rynku IoT.

 

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x