Nie warto czekać na następców Nexusów w Polsce… Pixele i tak do nas nie dotrą

Newsy

google-pixel-htc

 
Jeśli śledzicie naszego Twittera to zapewne nie powinniście czuć się zaskoczeni następującą wiadomością. Zamieszanie związane z urządzeniami sygnowanymi markami Google nigdy dobrze się nie kończy. Tak jak wiele osób uważało, że ostatnie Nexusy to już nie to samo, teraz do gry wchodzi nowa rodzina na rynku smartfonów w postaci Pixeli.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

 

„Reboot” Google na mobilnym rynku zaczyna się tak samo jak to miało miejsce z Nexusami, czyli od współpracy z HTC, ale o tym na pewno doskonale już wiecie jeśli tylko czytacie nasz portal. W takim razie przejdźmy do sedna. Jak udało się dowiedzieć naszemu red. prowadzącemu, Bartoszowi Dulowi, Google nie zamierza otwierać się na nasz rynek i nadchodzących nowości oficjalnie nie ujrzymy w Polsce.

 

 

Tak, Pixele nie zostaną wprowadzone do naszych sklepów, aczkolwiek po cichu należy liczyć na nieoficjalną dystrybucję. Poniekąd podobnie sytuacja wyglądała z Nexusami, które oferowane były przez dystrybutorów jedynie w krajach, gdzie nie istniał sklep Play (nie ten z aplikacjami, a z urządzeniami). Takim państwem jest Polska, ale na tę chwilę zarówno Google jak i żaden dystrybutor nie planują wprowadzenia Pixeli do naszego kraju.

 

Co to tak naprawdę oznacza? Musimy liczyć na sprowadzanie nadchodzących urządzeń z zachodu. Głównie taki rozwój wydarzeń spowodowany jest faktem, że Pixele mają być kojarzone głównie z Google, więc HTC zapewne niewiele będzie miało do powiedzenia w tej sprawie, a tym samym pojawią się problemy z chociażby serwisem.

 

 

Źródło: Google Polska 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x