s8-2372697346

 

Samsung znajduje się obecnie w czołówce producentów wyświetlaczy. Ich AMOLED-y są używane nie tylko przez samą południowokoreańską firmę. Również choćby OnePlus 3 korzysta z technologii od Samsunga. Nic dziwnego, że koncern stawia na ciągły rozwój.

 

The US Department of Energy’s Oak Ridge National Laboratory ogłosił, że Samsung ma teraz wyłączną licencję na produkcję ekranów wyposażonych w nową technologię. Przedsiębiorstwo opatentowało właśnie superhydrofobową technologię powłoki wyświetlacza. W praktyce oznacza to, że do ekranu nie będą przylegały cząstki kurzu, brudu, czy wody. Powłoka pozwoli również na uniknięcie brzydko wyglądających smug czy tłustych odcisków palców. Być może wspomniana technologia pojawi się już w Samsungu Galaxy S9, którego prezentacji spodziewamy się w 2018 roku. Będzie ona doskonałym uzupełnieniem do wodoszczelnej obudowy. Natomiast, jeśli chodzi o bliższe wydarzenie, do premiery S8 pozostało za mało czasu, żeby południowokoreański gigant mógł się przygotować do produkcji tego materiału na dużą skalę.

 

Źródło: ORNL

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl