youtube-logo

 

O YouTube na pewno słyszał każdy. Portal z różnego rodzaju filmikami – tymi profesjonalnymi i amatorskimi cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Google ma zamiar jeszcze bardziej uprzyjemnić wielu użytkownikom odbiór treści z tej platformy, zwłaszcza osobom posiadającym wolne łącze internetowe.

nexus2cee_youtube-go-icon-728x424

Na oficjalnym blogu YouTube’a pojawiła się informacja o nowej aplikacji noszącej nazwę YouTube Go. Apka powstała z myślą m.in. o indyjskich widzach portalu. Podobno w Indiach ludzie bardzo chętnie korzystają z zasobów tej platformy wideo – hitów Bollywoodzkich, vlogów, meczy itp. Niestety w tamtym kraju połączenia internetowe są niezwykle wolne, dlatego Google postanowiło temu (ponownie) zaradzić. Tym razem pojawia się specjalny program, który pozwoli na zachowywanie filmów do późniejszego oglądania przy braku połączenia z siecią. Oczywiście pojawi się możliwość wyboru rozdzielczości, w jakiej chcemy pobrać dany klip (wyświetlał się będzie również rozmiar pliku). Przed pobraniem zobaczymy podgląd kilku klatek. Będzie można także wysyłać zapisane wideo znajomym poprzez Bluetooth.

 

youtube-go

 

YouTube Go będzie stopniowo udostępniane na początku dla indyjskich konsumentów. Apka dla wszystkich pojawi się na początku przyszłego roku, nie wiadomo jednak czy chodzi o cały świat, czy o Indie. Przyznam szczerze, że w naszym kraju też chętnie bym tę aplikację zobaczył. Nie dla wszystkich znalazłaby zastosowanie, ale na pewno znaleźliby się ludzie chętnie korzystający z jej dobrodziejstw.

 

Źródło: Google/YouTube

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl