andromeda-nowa

Andromeda od Google to ostatnio gorący temat i z pewnością do 4 października dowiemy się jeszcze kilku interesujących informacji. Nowy system, nad którym pracuje Google ma być rewolucyjny i być może aspirować będzie jako konkurencja dla Windowsa. Do prezentacji Andromedy pozostał jeszcze tydzień, my już jednak wiemy, które urządzenie jako pierwsze będzie na niej pracować i kiedy to nastąpi.

 

Plotki mówią o projekcie Bison (podobają mi się nazwy projektów Google, serio!). Co się jednak kryje pod postacią tego zwierza? Prawdopodobnie laptop. Pixel 3 ma być pierwszym urządzeniem pracującym na Andromedzie. Jego specyfikacja techniczna jest oczywiście niepewna, mówi się jednak o procesorze Intel M3 bądź i5, 32 lub 128 GB pamięci wewnętrznej i 8 albo 16 GB RAM. Pixel 3 charakteryzować się będzie skanerem linii papilarnych, wejściem jack 3.5 mm, dwoma portami USB typu C, wsparciem dla rysika, głośnika stereo, czterema mikrofonami, podświetloną klawiaturą, szklanym touchpadem oraz 10-godzinną pracą na baterii. Cena – 800 dolarów. Prawdopodobnie pojawią się dwie wersje Pixela. Przekątna ekranu to 12,3 cala.

 

Brzmi rewelacyjnie: „To Pixel, ale skierowany do użytkowników Macbooka Pro”. Specyfikacja techniczna może się oczywiście zmienić – i z pewnością do tego dojdzie. Jak podaje Android Police, premiera nowego laptopa od Google odbędzie się dopiero w trzecim kwartale 2017 roku.

 

źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.